Як вислати трудову поштою. зразок заяви про пересилання поштою трудовій книжці.

В деяких випадках, коли співробітник не може з'явитися за якихось причин особисто за трудовою книжкою або просто не хоче їхати за нею, у роботодавця є право переслати документ про підтвердження трудової діяльності з пошті . Для цього складається повідомлення і висилається на адресу прописки фахівця. Після отримання відповіді від працівника в письмовій формі трудова книжка відправляється по пошті цінним листом.
Вам знадобиться
  • - Трудовий кодекс РФ;
  • - бланк повідомлення;
  • - конверт;
  • - документи працівника, включаючи трудову книжку;
  • - документи фірми;
  • - телеграма від працівника;
  • - лист від працівника.
Інструкція
1
Статтею 84 ТК РФ передбачено право роботодавця за згодою з власником трудової книжки переслати документ про трудову діяльність співробітника по пошті . Для цього складіть повідомлення. Напишіть в ньому прохання з'явитися за трудовою книжкою особисто в компанію, де зберігається документ. Вкажіть другий варіант отримання документа - цінним листом по пошті . Запечатайте сповіщення в конверт, на останньому напишіть адресу прописки співробітника або адресу його проживання, який вказаний в кадрових документах. Вкажіть на листі, що листоноші потрібно повідомити вас про вручення документів адресатові.
2
Чекайте відповіді від співробітника. Якщо він не надійшов, вишліть ще одне повідомлення аналогічним чином. Потім підшийте трудову книжку до особистої мапі працівника. Трудовим законодавством передбачається обов'язок роботодавця зберігати документи про трудову діяльність до 50 років в архівах. За трудовою книжкою може з'явитися найближчий родич фахівця, отримати документ за дорученням.
3
При згоді працівника можна приступати до оформлення цінного листа. Але усного згоди не достатньо, потрібно, щоб фахівцем було направлено заяву з проханням про пересилання цим способом трудової книжки. Заявку про звільнення працівнику можна вислати і телеграмою. Остання служить заявою (якщо воно відсутнє), телеграфісткою завіряється підпис співробітника, чого достатньо для оформлення розірвання трудових відносин, пересилання трудової книжки на вказаний в телеграмі адресу.
4
Прийдіть на пошту, складіть опис документів, що пересилаються співробітнику. Оцініть вартість пересилається трудової книжки. Запечатайте конверт, напишіть на ньому адресу фахівця, зазначеного в телеграмі, відповідному листі. Цінний лист вручається адресату, після чого компанія оповіщається у вигляді повідомлення, яке надалі зможе підтвердити правомочності роботодавця в разі виникнення трудового спору.