Куди зберігаються закладки.

Невід'ємною функцією сучасного браузера є зберігання закладок. Для цієї мети він використовує спеціально відведене місце на диску. Це може бути як єдиний файл, так і ціла папка з безліччю невеликих файлів.
Браузер Opera зберігає закладки в файлі під назвою bookmarks.adr. Його можна відкрити звичайним текстовим редактором, але редагувати вручну не рекомендується. Місце його розташування залежить від операційної системи: в Linux - в папці .opera (з точкою перед назвою), що знаходиться в робочій папці користувача (наприклад,/home/username, де username - ім'я користувача), а в Windows - в папці C: Documents and SettingsUsernameApplication DataOperaOpera, де Username - ім'я користувача. Кодування кирилиці в файлі bookmarks.adr - зазвичай Unicode.Разработчікі браузера Firefox зволіли використовувати для зберігання закладок HTML-файл. Називається він bookmarks.html. В Linux він зберігається в папці/home/username/.mozilla/default/cccccccc.slt/(тут і далі username чи Username - також назва особистої папки користувача), а в Windows - в папці C: Documents and SettingsUsernameApplication DataMozillaFirefoxProfilescccccccc.default. В обох випадках cccccccc - це набір символів, автоматично генерований при установці Firefox випадковим чином. В налаштуваннях браузера розташування файлу закладок можна поміняти на проізвольное.В браузері Chrome закладки зберігаються в файлі Bookmarks (з великої літери) без розширення. В Linux він розташований в папці/home/username/.config/google-chrome/Default/, а в Windows - в папці C: Documents and SettingsUsernameLocal SettingsApplication DataGoogleChromeUser DataDefaultInternet Explorer відрізняється від більшості інших браузерів, по-перше, тим, що версія для Linux у нього відсутня, а по-друге, тим, що зберігає закладки не в одному великому файлі, а в наборі з безлічі невеликих. Всі вони знаходяться в папці C: Documents and SettingsUsernameFavorites. В деяких версіях операційної системи Windows папка Favorites носить російська назва Вибране.
В розділі обраного вашого браузера може зберігатися досить багато корисної інформації - кожен додає в закладки ті сайти, інформація яких для людини особливо важлива. У ряді ситуацій (наприклад, при зміні комп'ютера чи перевстановлення операційної системи) ви можете втратити закладки свого браузера, і, щоб запобігти цю втрату, можете зберегти обране на комп'ютері, щоб згодом відновити його.
Інструкція
1
Якщо ви використовуйте стандартний браузер Internet Explorer, знайдіть папку, в якій за умовчанням зберігається обране. Як правило, у неї наступний шлях, в якому Admin - ім'я вашого профілю: C: \\ Documents and Settings \ Admin \ Вибране
2
Відкрийте папку з обраним і просто скопіюйте її вміст в іншу папку, яку помістіть в будь-який каталог, який залишається незмінним після переустановлення системи. Згодом просто замініть нову папку «Вибране» на ту, що ви тільки що скопіювали.
3
Щоб зберегти обране в браузері Opera, відкрийте браузер і в меню виберіть розділ "Закладки». Зайдіть в управління закладками, щоб відкрилося вікно налаштувань. Відкрийте вкладку «Файл» і натисніть «Експортувати закладки Opera».
4
Введіть ім'я файлу, який буде експортований, і натисніть «Зберегти». Коли вам буде потрібно перенести збережені закладки в новий браузер, відкрийте знову розділ управління закладками і натисніть «Імпортувати закладки Opera», вказавши шлях до збереженого файлу.
5
У браузері Firefox відкрийте розділ «Закладки» і перейдіть в «Управління закладками», аналогічно попередньому способу. Відкриється вікно, в якому ви повинні будете вибрати розділ «Імпорт і резервування».
6
Можна клікніть на пункт «Експорт в HTML» і, вписавши ім'я нового файлу, натисніть «Зберегти». Згодом для відновлення закладок відкрийте новий браузер і, зайшовши в «Імпорт і резервування», натисніть «Імпорт з HTML» - ваше обране буде відновлено.