Куди ставити шрифти.

В операційній системі Windows є певний набір шрифтів, але іноді зразків з цього набору недостатньо. Завантажуючи придивилася колекцію з інтернету, користувач може задуматися: куди ці шрифти ставити.
Файли шрифтів, як правило, йдуть в форматі .ttf і .tif. Вони використовуються різними додатками. Так, шрифти, завантажені для програми Adobe Photoshop, без проблем відображаються в інших графічних і текстових редакторах, а також можуть бути використані при оформленні елементів системи. Це пов'язано з тим, що на відміну від інших видів додаткового контенту, шрифти додаються в системну папку Fonts («Шрифти»). Якщо завантажена вами колекція заархівувати, розпакуйте архів. Натисніть клавішу Windows або кнопку «Пуск» і відкрийте в меню «Панель управління». Якщо вона має класичний вид, клікніть лівою кнопкою миші по значку «Шрифти». У тому випадку, якщо панель має вигляд за категоріями, відкрийте категорію «Оформлення і теми». У лівій частині вікна клікніть по рядку-посиланню «Шрифти». Відкриється нове окно.Скопіруйте в буфер обміну файли шрифтів, завантажені з інтернету, перейдіть у вікно «Шрифти» та клікніть правою кнопкою миші в будь-якому її вільному місці. З контекстного меню виберіть команду «Вставити». Альтернативний варіант: у верхньому рядку меню виберіть пункт «Правка» і команду «Вставити» або використовуйте гарячі клавіші Ctrl і V.Чтоби переглянути той чи інший шрифт в папці Fonts, клікніть по ньому лівою кнопкою миші. Відкриється нове діалогове вікно, в якому міститься інформація про шрифт (його назва, розмір файлу, версія і так далі), а також наведено зразок написання тексту і цифр обраним шрифтом. Якщо необхідно, ви зможете роздрукувати даний зразок, натиснувши на кнопку «Друк». Щоб закрити вікно, натисніть на кнопку «Закрити» або на значок [x] у правому верхньому кутку окна.После того, як шрифт завантажений в папку Fonts, запустіть програму і використовуйте панель інструментів для роботи зі шрифтами, щоб вибрати потрібний вам стиль, формат , розмір і колір. Пам'ятайте, що в текстових редакторах панель інструментів майже завжди доступна відразу, а в додатках для роботи з графікою її необхідно викликати, натиснувши на кнопку T.
При інсталяції операційної системи в комп'ютер встановлюється деяка кількість шрифтів, які використовують всі системні та прикладні програми. Однак вибір їх явно недостатній, особливо якщо доводиться займатися оформленням текстових або графічних документів. Знайти додаткові шрифти буде не дуже складно, в інтернеті вибір їх величезний, залишиться лише вирішити питання, куди слід помістити долучення.
Кожне додаток, яке встановлюється в комп'ютер, потрапляє в місцеву операційну систему як в незнайоме місто - невідомо, де саме зберігаються необхідні для його роботи ресурси. Для вирішення цієї проблеми кожна ОС має спеціальну «довідкову службу». В Windows це системний реєстр - в нього ще при інсталяції операційна система записує, що і куди зберігається. Потім ці записи поповнює кожне нове встановлюване додаток, додаючи «принесені з собою» ресурси. В цьому довіднику записаний і адресу зберігання системних шрифтів. Ви теж можете дізнатися точну адресу, наприклад, у змінній Fonts гілки HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerShell Folders.Но зазвичай можна обійтися без реєстру - в ОС Windows шрифти встановлюються в папку з назвою Fonts в системному каталозі, який найчастіше називається Windows. Якщо операційна система встановлена на диск C, повний шлях до папки буде таким: C:/Windows/Fonts. У комп'ютерах, що працюють під управлінням якої-небудь версії MAC OS, для цієї мети призначена папка з тією ж назвою Fonts, але вміщена в каталог з ім'ям Library з кореневої директорії. Повний шлях у цьому випадку можна записати так:/Library/Fonts. І в Linux-системах попка шрифтів теж названа fonts, але захована в ієрархії каталогів на один рівень глибше - вона поміщена в каталог share всередині фолдера usr. Повний шлях від кореневої директорії в цьому сімействі операційних систем виглядає так:/usr/share/fonts.Однако при використанні сучасних операційних систем з графічним інтерфейсом для установки нових шрифтів зовсім не обов'язково знати, куди саме їх слід поміщати . Наприклад, в ОС Windows 7 або Vista достатньо клікнути новий файл правою кнопкою миші і під сплив контекстному меню вибрати рядок «Встановити», а все інше, включаючи копіювання файлу в папку шрифтів і внесення інформації про новий Фонте в системний реєстр, операційна система зробить сама . Після цього шрифт стане доступний в встановлених системних і прикладних додатках.