Як вишивати бісером по канві. Балерини вишивка бісером на канві.

Перед початком роботи виберіть малюнок. Проконтролюйте, щоб нанесення малюнка на схемі було чітким в кожній клітині - від цього залежить положення намистин. При цьому допускається наявність не більше чотирьох відтінків одного кольору на всій площі роботи.
Вам знадобиться
  • - бісер
  • - канва
  • - нитки
  • - голки для бісеру
Інструкція
1
Підберіть бісер з використанням наступного розрахунку: в 100 р бісеру знаходиться близько 3000 намистин; на площу малюнка в 1 см кв потрібно 100 бісерінок.Канву підбирайте залежно від розміру бісеру, так, щоб лав не тіснилися і не були рідкісними.
2
Проведіть обчислення розміру готової роботи, для цього необхідно розділити кількість квадратів в схемі на щільність переплетення. Якщо робота буде середніх розмірів, додайте з кожного її боку 2-2,5 см. Акуратно відріжте тканину, а її краї оберніть скотчем.
3
Проведіть розмітку канви і нанесіть на неї малюнок з використанням кольорових олівців або комп'ютерного друку. Малюнок розмітьте квадратами зі стороною в 10 бісеринок.
4
Для того щоб вишивати бісером по канві не збиваючись - працюйте уздовж рядів, вишиті ряди відзначайте на кольоровий копії схеми. Закріпіть робочу нитку (нитка повинна бути такого ж кольору, як і канва або в тон бісеру) з виворітного боку. Для цього кінець нитки притисніть пальцем з виворітного боку канви. Поверх нього зробіть 2-3 стібка з метою закріплення нитки. В процесі роботи нову нитку потрібно закріплювати шляхом її просмикування під стібками на вивороті вироби.
5
Витягніть нитку на лицьову сторону канви і пришити по діагоналі (техніка полукрест) намистинку. Таким способом пройдіть весь ряд. Робочу нитку необхідно міняти, коли її довжина досягне 8 см.
6
Під завершальній бусинкою ряду закріпіть робочу нитку з вивороту, при цьому краще обходиться без вузликів.
7
Поверніться в початок роботи і пришити другий і наступний ряди аналогічно першому ряду. Вишивати бісером по канві краще по ширині малюнка.
8
Надайте форму завершеному виробу. Найкраще це зробити за допомогою праски з функцією викиду пари. Для цього розкладіть виріб лицьовою стороною вниз, отпарьте і дочекайтеся його повного охолодження.
Вишивка бісером - дуже древній вид прикладного мистецтва. Він існував ще за часів будівництва єгипетських пірамід і дійшов до наших днів, правда, в злегка зміненому вигляді. Навчитися вишивати бісером нескладно, а виходять просто приголомшливі речі.
Інструкція
1
Визначтеся, що саме ви хочете вишивати. Починайте краще з невеликих схем. Для першої роботи придбайте готовий набір - вам не доведеться мучитися з підбором бісеру за кольорами та розмірами, у вас відразу буде і схема, і канва, і бісер. Принаймні, якщо ви збираєтеся вишивати на канві, це ідеальний варіант.
2
Вставте канву в п'яльці. Закріпіть нитку на канві непомітними стібками в тому місці, звідки збираєтеся почати вишивати. Краще зробити це зверху, з лівого кута. Виведіть нитку назовні через одне з отворів, надіньте бісерину і Протягніть голку в отвір по діагоналі, як зробили б при вишивці хрестом. Точно так само продовжуйте пришивати по одній бісеріне далі, керуючись схемою.
3
Пробуйте інші техніки вишивки. Вишивати бісером можна не тільки по канві. Якщо вам потрібно розшити бісером велику поверхню, а на тканині занадто маленькі осередки, спробуйте пришивати бісерні нитки. Для цього на нитки нанизайте бісеріни по довжині вишивки і прикріпіть її до тканини з двох сторін. Тепер починайте робити маленькі стібки між бісеринками, як би пришиваючи бісерну нитку до ткані.Расшівать щільну тканину можна так само, як і канву. Надягайте на нитку по одній бісеріне і пришивайте одну за одною. Звичайно, в цьому випадку вишивка вийде не такий рівною, як по канві.
Зверніть увагу
Використовуйте для вишивки спеціальні бісерні голки і якісні шовкові нитки. Інші голки можуть не підійти за розміром - деякі бісеринки будуть застрявати і ламатися, а шовкові нитки міцні, і бісеріни легко по ним ковзають.
Корисна порада
Для бісерної вишивки можна знайти безліч варіантів застосування. Можна просто вишивати картинки, вставляти їх в рамки і використовувати їх для прикраси інтер'єру. Можна прикрасити такий вишивкою футболку, сумку, шкатулку, футляр для окулярів або чохол для мобільного телефону - варіантів просто безліч.