Як змусити дитину себе поважати.

Повага дитини до оточуючих людей, їх праці, думку і особистого життя починається з поваги його до своїх батьків. Але воно не може виникнути на порожньому місці, повагу треба починати прищеплювати з перших днів життя малюка.
Інструкція
1
Щоб змусити дитини поважати себе, перш за все, не йдіть на поводу у поширеного твердження «Боїться, значить, поважає». Страх і повага - зовсім різні речі. Якщо дитина буде слухатися вас тільки зі страху отримати покарання, послух з часом його дорослішання може зникнути або, що ще гірше, перетворитися на бунт. А поваги до інших людей у нього може не сформуватися вже ніколи.
2
Але покарання за погані вчинки завжди має бути. Інакше він буде думати, що йому все дозволено. В цьому випадку ні про яке повагу не може бути й мови. Адже дитина вважатиме головним тільки себе і свої бажання. Не бийте малюка. Ефективніше буде просто поставити його в кут або заборонити грати в улюблену гру на якийсь час.
3
Намагайтеся, щоб ваші слова ніколи не розходилися з ділом. Це стосується не тільки покарання за серйозні проступки, але і заохочень. Якщо ви обіцяли сходити з ним у кіно, зробіть це. Якщо не виходить - приведіть вагомі причини і обов'язково сходіть пізніше. Так дитина буде завжди впевнений у твердості ваших слів. І обіцяного покарання теж. Подібними діями ви не тільки виховаєте в ньому повагу до своїх слів, вчинків, але і подасте відмінний приклад твердості даного слова.
4
Чи не брешіть дитині. Адже діти теж можуть відчувати неправду, а вчаться брехати саме у оточуючих їх близьких людей. Піймавши вас на брехні кілька разів, вони перестануть довіряти вашим словам. А, отже, і поважати їх теж.
5
Поважайте свого дитини . А саме: його бажання, потреби та інтереси. Вирішуючи щось за нього, намагайтеся поцікавитися і його думкою теж. Не вважайте його апріорі дурним дитячим капризом. В цьому випадку дитина не буде потім кричати про те, що він не зобов'язаний нікого поважати, раз і його думкою ніхто не цікавиться. Пам'ятайте, що поведінка дітей в деякому сенсі є відображенням поведінки своїх батьків.