Як в'язати плечі.

Залежно від моделі, плечі на деталях переду і спинки в'яжуть або прямими, або скошеними. У першому випадку достатньо закрити залишилися петлі після того, як вив'язати горловину і пройму. Щоб вив'язати скошене плече, необхідно попередньо зробити розрахунок.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
Накресліть викрійку на папері в клітинку. Таким чином, ви наочно побачите, скільки петель вам потрібно буде закрити в кожному ряду (1 клітина = 1 петля). Приміром, вийшло наступні цифри: 6, 5, 5, 4, 4, 4. Тобто в першому ряду потрібно буде закрити 6 петель, у другому - 5 і т.д.
2
Якщо закривати петлі як звичайно, зріз вийде сходинками. Якщо вас влаштує такий край (зріз сховається з виворітного боку виробу), тоді закривайте в кожному другому ряду з боку пройми петлі на вашу розрахунком. Решта петлі ряду пров'язуйте по малюнку.
3
Однак можна виконати плечові скоси і без сходинок, щоб вийшов рівний зріз. Для цього в'яжіть укорочені ряди, тобто наприкінці кожного ряду не пров'язуйте останні петлі.
4
Залиште з правого краю непровязаннимі наприкінці виворітного ряду необхідну кількість петель. Потім поверніть роботу, зробіть один накид, щоб потім в цьому місці не утворилася діра. Пров'яжіть лицьовій ряд. Повторіть ці дії необхідну кількість раз за вашим розрахунком.
5
Далі закрийте всі петлі в виворітного ряду. При цьому пров'язуйте накиди разом з наступного петлею.
6
З лівого боку залишайте петлі непровязаннимі в лицьових рядах. А накиди пров'язуйте разом з наступного петлею. Рівний край при подібному способі виходить завдяки тому, що групи петель НЕ провязивают і закривають в одному ряду.
7
Якщо ви в'яжете виріб з товстої пряжі, на цей раз слід плече частковим в'язанням. Вивяжіте плече одним із способів, зазначеним вище, але в'язання не закривайте його. Потім пров'яжіть пару рядів лицьовими петлями, а потім ще кілька - допоміжної ниткою. Плечовий зріз отпарьте, розпустіть допоміжну нитку і один ряд з основної пряжі. З'єднайте деталі спинки і полички швом «петля в петлю».