Як почистити пухові подушки.

На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах представлено багато різних моделей подушок. Прямокутні та квадратні, низькі і високі, з натуральним і штучним наповнювачем. Будь-який з них потрібно догляд. Але якщо подушку, наповнену холофайбером, можна просто випрати в машині, то почистити пухову трохи складніше.
Вам знадобиться
  • - тазик для прання руками або пральна машина;
  • - пральний порошок;
  • - марлевий мішок для пір'я;
  • - ємність для пуху.
Інструкція
1
Зніміть напірник з подушки . Приготуйте для пір'я і пуху чисту суху ємність. У деяких моделей подушок на напірнику є блискавка для забезпечення зручності в догляді. Якщо ні, акуратно підпорі у подушки один край. Не робіть розріз відразу великим, адже пух дуже легкий і його досить важко збирати по всій кімнаті. У приготовлену ємність пересипте наповнювач.
2
Напірник гарненько струсіть і виперіть. Програму і температуру прання підберіть, враховуючи матеріал, з якого напірник пошитий. Якщо на тканині виявилися плями цвілі, вона протерлася або напірники вже більше року - замініть його новим.
3
Пух переберіть. Розберіть все свалявшиеся грудки і викинете сор. У приготовлений спеціальний сітчастий (марлевий) мішок акуратно пересипте пух і виперіть в машинці або руками при температурі, що не перевищує шістдесят градусів за Цельсієм. Не сипте занадто багато прального порошку, інакше пух буде дуже складно виполоскати.
4
Випраний мішок з пухом ретельно просушіть. Буде краще, якщо це буде відбуватися на відкритому повітрі. Частіше ворушити і струшуйте пух під час сушки, щоб не утворювалося злиплих грудок. Він повинен стати легким і м'яким. Чи не зашивайте в напірник наповнювач, якщо він неповністю висох, інакше можуть утворитися цвіль і грибок.
5
Чистий напірник для подушки набийте пухом. Застебніть блискавку або зашейте на машинці або вручну отвір в напірнику, в яке засипався пух. Чиста і оновлена подушка готова.
Корисна порада
Якщо пух в подушці міститься в спеціальних розділених перегородками камерах, то така подушка може бути цілком випраний в пральній машині. Щоб пух в камерах не зміг збитися в грудки, в барабан машини покладіть декілька кульок для тенісу.