Як бетонувати взимку.

Мінусова температура повітря є головною і основною проблемою, яка супроводжує процес зимового бетонування. Низька температура призводить до вимерзання води, яка входить до складу бетону, а також загальмовує процес гидрации цементу. Так як же правильно бетонувати в зимовий період?
Вам знадобиться
  • - плівка ПВХ;
  • - теплові гармати;
  • - протиморозні добавки;
  • - трансформатори великої потужності.
Інструкція
1
Поширеним методом бетонування в холодну погоду є використання протиморозних добавок (більшість виробників бетону використовують дану добавку). Протиморозним речовину вводять в бетон строго в процентному співвідношенні (залежно від марки бетону). Не менш важлива температура повітря, при якій проводиться бетон.
2
Одним з найбільш раціональних способів бетонування при мінусовій температурі є укривання цементу. Але даний метод здійснюється при температурі, що коливається від +3 до -3. Цемент має безпосередній контакт з водою, при цьому він активно виділяє тепло. Щоб зберегти тепло, накрийте свіжу бетонну конструкцію утеплювачем або плівкою ПВХ.
3
В міцні морози актуально використовувати газові або електричні гармати. Для цього постеліть плівку не на саму бетонну конструкцію, а на дерев'яний або металевий каркас (опалубку). У підсумку вийде щось у вигляді намету або імпровізованого шатра. Саме під ним і встановлюється теплова гармата. Чим вище буде температура під плівкою, тим швидше піде процес скріплення бетону, відповідно, якомога раніше припинити обігрів даної конструкції (через один-три дні бетон схопиться).
4
Все частіше на великих будовах застосовується електропрогрев бетону (де існує можливість використовувати трансформатори величезної потужності). Так як в електромережах і невеликих підстанціях недостатньо потужності, прогрів бетону в зимовий період - швидше неможливе захід для приватного забудовника. І все-таки якщо у вас є така можливість, прогрівайте бетон електрикою.
5
Якщо навіть під час бетонування ви не зробили нічого, і бетон замерз, не впадайте у відчай, процес набору міцності відновиться одразу після відновлення позитивної температури (навесні). Найчастіше бетонування в таких умовах проходить з незначними втратами: знижується марочная міцність бетону, верхня частина конструкції обсипається (як облуплена фарба).