Великий обсяг інформації: Як швидко вивчити і засвоїти.

В процесі підготовки до іспитів студентам і школярам доводиться запам'ятовувати великий обсяг інформації . Інколи він настільки великий, що може викликати розгубленість, людина буквально не знає, «за що схопитися». Щоб уникнути хаосу в засвоєнні інформації , потрібно дотримуватися кількох правил.
Інструкція
1
Існує пам'ять довільна і мимовільна. Та інформація, яка є емоційно насиченою і запам'ятовується сама без зусиль, засвоюється за допомогою мимовільної пам'яті. Якщо що-небудь доводиться запам'ятовувати за допомогою вольових зусиль, цей процес протікає при задіянні довільній пам'яті. Особливо важко даються ті знання, які викликають роздратування і неприємні емоції. Тому починайте засвоєння з особистої мотивації. Переконайте себе, що це обов'язково треба запам'ятати.
2
Не намагайтеся механічно зазубрити матеріал. Засвоїться тільки та його частина, що вам зрозуміла. Прочитайте і осмислите тему. Тоді до механічної складової пам'яті додасться логічна, яка засвоюється надійно.
3
Як правило, матеріал викладається в певній системі. Починайте вчити з самого початку, щоб зрозуміти і засвоїти цю систему. У разі, якщо ви на іспиті щось забудете, зможете відновити або зробити самостійний логічний висновок.
4
В процесі оцінки якості засвоєння інформації вчіться відрізняти запам'ятовування від пригадування. Наприклад, глянули на сторінку підручника, згадали розділ і порахували, що знаєте його. А на іспиті виявилося, що ви пам'ятаєте тільки картинку і загальний вигляд тексту.
5
Займайтеся тільки тоді, коли ваш мозок в стані найбільшої активності. Для когось це ранній ранок, інші здатні до засвоєння ближче до вечора. Врахуйте, що з першого разу матеріал запам'ятовується в дуже рідкісних випадках, його потрібно повторювати як мінімум двічі, в ідеалі - перед сном і відразу після нього.
6
За часом існування розрізняють короткострокову, довгострокову і середньострокову пам'ять. Остання відповідає за розбивку матеріалу за категоріями і працює під час нічного сну. Тому приділяйте нічному відпочинку необхідне для вас час. Під час підготовки до іспитів фізіологічна потреба у сні збільшується.
Перш за все, необхідно для себе з'ясувати, що будь текст можна вивчити, не залежно від його розмірів. Визначте заздалегідь проміжок часу, за який ви відчуваєте, що зможете запам'ятати інформацію, і поставтеся до текст у з щирою зацікавленістю.
Інструкція
1
Вчіть основний блок інформації в денний час. Поки у вас свіжа голова, мозок засвоює більшу кількість завченою інформації. Також повторіть текст перед сном, тоді на ранок наступного дня потрібна інформація міцно засяде у вас в голові.
2
Намагайтеся не зубрити матеріал. Ви повинні розуміти сенс текст а й запам'ятати його ключові моменти. Детальний опис ви, адже, зможете розповісти своїми словами, якщо знаєте, про що говорите.
3
Вчіть асоціативно. Підбирайте до окремих слів, явищам асоціації, які дані елементи текст а у вас викликають. Нехай це буде у формі анекдоту, віршів або в будь-який інший трактуванні, головне ви концентруєтеся на даній інформації, а, значить, вона вже запам'ятається вам.
4
Визначення виду пам'яті. З'ясуйте для себе, яке запам'ятовування матеріалу для вас притаманне, зорове або на слух. Якщо зорова пам'ять у вас розвинена більше, тоді уважно вдивіться в сторінку з текст ом, порахуйте, скільки рядків у ньому, де робляться переноси слів і т.п. Прочитайте текст , закрийте, повторіть вголос. У разі, коли ви добре запам'ятовуєте на слух, попросіть когось прочитати вам дану інформацію або запишіть свій голос на диктофон і прокручивайте плівку, поки не вивчите матеріал. Текст зачитуйте на диктофон короткими уривками, так легше сприймати інформацію на слух.
5
Різноманітність. Не варто вчити текст з ранку до вечора, відволікаючись, хіба що на їжу. Нехай ваш час буде присвячено не тільки заучування, а й якоюсь сторонньою діяльності, наприклад, приготуванню обіду, перегляду фільму і т.п. Коли ви чергуєте відпочинок з напруженим розумовим процесом, ви ефективніше і швидше запам'ятовуєте інформацію.