Як включити друге ядро.

У персональних комп'ютерах або ноутбуках з двоядерними процесорами, що працюють під управлінням ОС Windows XP, найчастіше за замовчуванням задіяно відразу два ядра, однак деякі з програм для коректної роботи вимагають відключення одного з них.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що другій ядро вашого процесора відключене. Для цього відкрийте диспетчер задач за допомогою одночасного натискання кнопок Ctrl + Alt + Delete Shift + Ctrl + Esc.
2
Виберіть у вікні вкладку «Швидкодія». Подивіться, на скільки вікон поділена частина «завантаження ЦП» (завантаження процесора). У разі якщо перед вами два вікна завантаження процесора - на належному рівні функціонують обидва ядра. Якщо ж вікно одне, відповідно, включено тільки одне ядро процесора. У другому випадку доведеться виконати наступні дії по включенню другого ядра.
3
Скачайте програму оптимізації Windows XP і встановіть її на свій комп'ютер. Вона дозволить правильно налаштувати роботу процесора. Зайдіть після установки програми в пункт «управління обладнанням» на своєму комп'ютері і включіть роботу другого ядра процесора.
4
Перезавантажте комп'ютер або ноутбук, при цьому здійснити перезавантаження необхідно навіть у тому випадку, якщо цього не буде вимагати програма оптимізації. Після зміни параметрів не забудьте зберегти зроблені зміни, натиснувши на відповідну кнопку - «ОК».
5
Перевірте роботу процесора і, відповідно, його ядер. Для цього включіть комп'ютер. Запустіть будь-яку програму або гру, системні вимоги яких передбачають наявність двоядерного процесора.
6
Запустіть диспетчер задач (Ctrl + Alt + Delete Shift + Ctrl + Esc), зайдіть у вкладку «Швидкодія». Подивіться завантаженість обох елементів процесора. Якщо у вас з'явилося два вікна, значить, всі дії зроблені правильно і другій ядро системи включено. При цьому пам'ятайте, що навантаження на кожне з ядер може бути різною, оскільки вона не завжди розподіляється рівномірно.
7
Включити другій ядро процесора можна і трохи іншим способом. Встановіть драйвер відкату для материнської плати. Переустановите програмне забезпечення, для цього найкраще використовувати оновлені версії програм. Перезавантажте комп'ютер, перевірте роботу обох ядер в диспетчері пристроїв зазначеним вище способом.
Іноді для запуску тієї або іншої програм потрібно відключення одного або декількох ядер процесора. Також це використовується і в цілях перевірки стабільності роботи інших. Проблема в тому, що якщо у вас встановлена Windows XP, то повернути параметр назад може не вийти.
Вам знадобиться
  • - диск з операційною системою Windows Seven;
  • - навички впевненого користувача ПК.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що другій ядро процесора у вас відключено. Для цього запустіть диспетчер задач Windows за допомогою одночасного натискання клавіш Alt + Ctrl + Delete і у вікні, перейдіть на вкладку швидкодії комп'ютера. Якщо верхній графік поділений навпіл або на частини, відповідні кількості ядер у вашому процесорі, значить нічого не було відключено.
2
Якщо ви відключали ядро процесора за допомогою спеціально встановленої сторонньої програми, спробуйте використовувати її для включення. При цьому пам'ятайте, що якщо у вас встановлена операційна Windows XP, включити другій ядро з її допомогою назад практично неможливо.
3
Переінсталюйте операційну систему на Windows Seven. Для цього збережіть всі дані користувача, логіни, паролі, документи на знімний носій або на інший жорсткий диск. Запустіть комп'ютер з приводу, попередньо вставивши в нього диск з OS Windows Seven. Натисніть Esc, виставите дисковод в якості пріоритетного пристрої завантаження.
4
Виконайте інсталяцію, слідуючи вказівкам пункту меню установки. Ви можете як встановити систему натомість Windows XP або Vista, так і інсталювати її у вигляді додаткової операційної системи в ваш комп'ютер. При виборі другого варіанту не обов'язково форматувати ваш локальний диск. При цьому всі ваші користувальницькі файли збережуться.
5
Після установки Windows Seven налаштування повинні були помінятися на стандартні, на всякий випадок перевірте це в Біосе. Для цього при завантаженні операційної системи натисніть клавішу Delete і зайдіть у розділ CPU, використовуючи клавіші зі стрілками. Знайдіть параметр, що відповідає за роботу ядер процесора і, якщо якісь були відключені, включіть їх. Також це можна подивитися відкривши диспетчер пристроїв комп'ютера.
Зверніть увагу
Будьте уважні, встановлюючи програми, що впливають на роботу комп'ютера.