Як навчити математики.

Зацікавити своєї дитини математикою не так-то просто! Адже для більшості школярів різного віку це один з найбільш складні предметів, і їм вельми легко втратити ентузіазм в процесі вивчення. Тренувати математичні навички слід з самого юного віку, і робити це вельми легко - ознайомтеся з деякими секретами та правилами, завдяки яким ви привласните своєму малюкові деякі уявлення про те, що таке математика, і в майбутньому у нього виникне куди менше плутанини з цим предметом.
Інструкція
1
Дивно, але первісної основою в знайомстві вашого малюка з математикою може стати мова - вельми важливо протягом дня вживати слова з протилежними значеннями, наприклад, високий і низький, повний і порожній, далеко і близько, всередині і зовні, все і нічого, однаковий і різний, більше і менше.
2
Для того, щоб навчити дитину рахувати по порядку, можна використовувати не тільки нудні кубики з номерами, а й списки улюблених пісеньок, розрахунок по порядку іграшок або, наприклад, спільне вигадування мелодій під перерахування чисел по порядку. Навчання має бути веселим - це перший крок до швидкого запам'ятовування і успіхам! Намагайтеся просити малюка порахувати що-небудь по порядку кілька разів на день, причому ситуації мають бути різними і несподіваними.
3
Так само весело можна вивчати і кількісні значення. Для того, щоб дитина зрозуміла що "3" - це, наприклад, саме троє лисичок, а не дві чи чотири, складіть декілька груп тварин-іграшок і попросіть знайти і показати задану кількість, а потім написати цю цифру на папері. Почніть з маленьких цифр, максимум п'яти, а потім поступово збільшуйте кількість предметів і міняйте склад! Дивно, але для зовсім маленьких учнів допомагає так званих тактильний метод (особливо на перших етапах): нехай ваша дитина доторкнеться до кожного предмета, який він порахував. Це допоможе йому не упускати предмети з уваги, мислення стежити за ними і при цьому не втрачати увагу, а вам - стежити за тим, як вважає ваша дитина.
4
Протягом дня і спільної активності намагайтеся вважати якнайбільше - зустрінутих собак на прогулянці, тарілки під час обіду, хвилини та години, людей в червоних куртках, багато-багато іншого! Це може принести багато задоволення вашій дитині.
5
Дуже допомагає порівнювати об'єкти, причому не тільки за кількісними, а й якісними ознаками. Наприклад, запитайте у вашого малюка - яких звірів більше в групі іграшок? А потім поцікавтеся, хто більше за розмірами - слон або тигр, яка іграшка яскравіше або темніше.
6
Почніть вчити малюка класифікувати об'єкти - наприклад, розкласти з великого оберемка речей книжки з книжками, олівці - з олівцями, м'ячики - з м'ячиками. Це допоможе вашій дитині в майбутньому вирішувати куди складніші завдання!