Як в Excel зафіксувати клітинку.

Зафіксувати осередок електронної таблиці, створеної в додатку Excel, яке входить в офісний пакет Microsoft Office - значить створити абсолютне посилання на обрану осередок . Ця дія є стандартним для програми Excel і виконується штатними засобами.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Усі програми». Розкрийте посилання Microsoft Office і запустіть додаток Excel. Відкрийте підлягає редагуванню робочу книгу додатки.
2
Абсолютне посилання в табличних формулах застосовується для вказівки зафіксованого адреси комірки. При виконанні операцій переміщення або копіювання абсолютні посилання залишаються незмінними. За замовчуванням при створенні нової формули використовується відносна посилання, яка може змінюватися.
3
Виділіть підлягає закріпленню адреси посилання в рядку формул і натисніть функціональну клавішу F4. Ця дія призведе до появи символу долара ($) перед обраної посиланням. В адресі цього посилання виявляться зафіксованими і номер рядка, і буква стовпця.
4
Повторно натисніть функціональну клавішу F4 для закріплення тільки номера рядка в адресі вибраної комірки. Дана дія приведе до того, що при протягуванні формул рядок залишиться незмінною, а стовпець буде переміщатися.
5
Наступне натискання функціональної клавіші F4 призведе до зміни адреси комірки. Тепер в ній зафіксовано виявиться стовпець, а рядок буде рухатися при переміщенні або копіюванні вибраної комірки.
6
Іншим способом створення абсолютних посилань на комірки в додатку Excel може служити виконання операції закріплення посилання в ручному режимі. Для цього при введенні формули необхідно надрукувати знак долара перед буквою стовпця і повторити це ж дію перед номером рядка. Ця дія призведе до того, що обидва цих параметра адреси вибраної комірки виявляться зафіксованими і не будуть змінюватися при переміщенні або копіюванні цього осередку.
7
Збережіть зроблені зміни і завершите роботу програми Excel.