Як не заразитися застудою.

Ранньою весною і пізньою осінню починається сезон застуд. Цьому сприяє висока вологість і мінлива погода. Щоб уникнути хвороби, необхідно дотримуватися елементарних правил і піклуватися про імунітет.
Інструкція
1
Намагайтеся не відвідувати місць, де може бути велика кількість захворілих в період епідемії. Наприклад, великих магазинів, аптек, лікарень та інших подібних закладів. При необхідності надягайте ватно-марлеву пов'язку.
2
Наносьте на слизову носа оксолінову мазь перед виходом на вулицю - це допоможе уникнути хвороби. Замість мазі підійде ефірне масло чайного дерева, воно має протимікробну ефектом. Через чотири години проведіть повторну обробку пазух носа.
3
Підвищуйте імунітет. Для цього приймайте спеціальні препарати, попередньо проконсультувавшись з лікарем. Непогано допомагають відновити захисні властивості організму кисломолочні продукти, цитрусові плоди, а також препарати, що містять лактобактерії.
4
Робіть інгаляції парою в сезон вірусних захворювань. У воду додавайте ефірні масла, підійде евкаліптова, ялицеве, чайного дерева або лимонне. Дихайте якомога глибше над парою. Процедуру проводите відразу ж, як тільки ви повернулися з роботи або з магазину додому. Пар в комплексі з маслами допоможе вбити бактерії, які встигли потрапити на слизову носа або глотки.
5
Дотримуйтеся правильного харчування. Але так як з продуктів не надходить достатня кількість мікроелементів, приймайте і вітамінно-мінеральні комплекси.
6
Займайте фізичною активністю. Відвідуйте тренажерний або спортивний зал, робіть зарядку вдома, запишіться в басейн - на ваш розсуд. Намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі, але не забувайте одягатися, орієнтуючись на погодні умови.
7
Починайте лікування, якщо ви тільки відчули симптоми застуди. Не завжди вдається уникнути зараження вірусними інфекціями, але можна скоротити тривалість хвороби. Рясне пиття, прийом жарознижуючих засобів, а також вживання цитрусових плодів допоможе вам стати на ноги буквально за кілька днів.