Як все видалити з вінчестера. Як повністю відформатувати жорсткий диск в біосі.

Необхідність видалити всі дані з жорсткого диска виникає досить рідко, зазвичай при повній перевстановлення системи або при підготовці комп'ютера до продажу. Для того щоб установка нової ОС пройшла без збоїв, а разом з проданим комп'ютером в руки до покупцеві не потрапили конфіденційні дані, при видаленні даних з диска слід дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Ви вирішили перевстановити ОС. У яких випадках необхідно видаляти з диска, на який проводиться установка, всі дані? Якщо ви ставите Windows 7 після Windows XP, виконувати форматування не обов'язково. Але якщо навпаки, диск обов'язково слід відформатувати, при цьому вибирайте не швидке форматування, а повне. При повному видаляються всі дані, при швидкому - тільки таблиця із записами про файлах. Якщо не виконати форматування, на етапі установки Windows XP може виникнути помилка.
2
Безпосереднє виконання форматування може здійснюватися різними способами, в залежності від наявних у вас можливостей. Наприклад, ви можете завантажитися з LiveCD і з цієї операційної системи запустити форматування. Цей спосіб зручний у тому випадку, якщо ОС, яку ви хочете замінити, чи не запускається. Завантажившись з LiveCD, ви можете зберегти всі потрібні вам дані і тільки після цього запустити форматування.
3
Для форматування диска ви можете скористатися програмою Acronis Disk Director. Вам знадобиться версія, що запускається з CD. Вона входить до складу деяких збірок Windows, наприклад, XP Zver. Програма Acronis Disk Director дає користувачеві можливість налаштувати диски необхідним чином. А саме, їх можна розбивати, з'єднувати, міняти розміри, задавати різні літери і т.д. і т.п. За допомогою цієї програми ви зможете і відформатувати диски вашого комп'ютера.
4
Корисною опцією програми є можливість гарантованого знищення зберігається на диску інформації. При знищенні розділу ви задаєте число проходів, наприклад, 4. При цьому інформація буде чотири рази перезаписана, по черзі заповнюючись нулями і одиницями. Після такої обробки диска відновити з нього яку б то не було інформацію вже неможливо.
5
Якщо ви турбуєтеся про збереження конфіденційних даних, ви можете за допомогою даної програми створити прихований розділ, який не буде видно в провіднику Windows. Щоб він став видимим, необхідно буде знову запустити Acronis Disk Director. При цьому в самій програмі можна встановити пароль на вхід. Таким чином, ніхто крім вас не зможе побачити дані прихованого розділу. Детальний опис роботи з програмою ви можете знайти тут: http://www.acronis.ru/company/inpress/2005/03-ru-ixbt-diskdirector-1-introduction.html.