Як витягнути болт.

Уявіть ситуацію, коли в процесі ремонту техніки вам необхідно розібрати якийсь вузол, але ви не можете цього зробити, тому що в одного з кріпильних болтів не виявилося капелюшки. Ситуація добре відома, не варто впадати у відчай. Є кілька досить простих способів вирішення цієї проблеми.
Інструкція
1
Якщо, приміром, місце зламу болта розташоване в безпосередній близькості від поверхні деталі, то варто вдатися до допомоги гострого керна. Встановіть його під кутом до краю болта і, злегка вдаряючи, постарайтеся надати йому обертання проти годинникової стрілки (для болта з правого різьбленням). Іноді буває цього цілком достатньо.
2
Інший варіант можна реалізувати за допомогою болгарки, за умови, що верхня частина «обезголовленого» болта хоч трохи виступає над поверхнею деталі. Проріжте в ньому паз під викрутку за допомогою тонкого відрізного круга розміром 0,8-1,00 мм і можете приступати до витягання болта.
3
Наступний, мабуть, самий надійний спосіб - за допомогою мітчика з лівою різьбою. Спочатку зробіть керном відмітку по центру болта і просвердлите отвір, діаметром якого на 2-3 мм менше болта і глибиною 10-15 мм. Потім почніть вкручувати в отвір мітчик доти, поки опір його обертання не почне перевищувати силу тертя різьбі болта, після чого він почне вивертатися.
4
В відсутність мітчика можна спробувати витягти болт за допомогою викрутки, грані якої заточені на конус з таким розрахунком, щоб вона входила в отвір. Для більш надійної фіксації в отворі по викрутці слід злегка кілька разів вдарити молотком.
5
Для витягання зламаного болта можна також використовувати мітчик з правого різьбленням. Як тільки болт почне йти вглиб, починайте вивертати його. Наступний спосіб передбачає використання зварювання, але тільки за трьох умов: а) якщо болт має діаметр більше 10-12 мм; б) зварювальник володіє високою кваліфікацією; в) лінія зламу знаходиться близько до поверхні (в цьому випадку можна спробувати приварити до зламаного болта шматочок металу і вивернути з його допомогою болт).
6
У самому крайньому випадку, коли всі вищеперелічені способи не вдалося реалізувати, залишається висвердлити болт свердлом, діаметр якого відповідає або близький діаметру болта. Після цього слід засвердлити отвір під нову різьбу більшого розміру. Наприклад, при різьбленні М8 зробіть М10 або М12.