Як виростити кавове дерево. горщик для кавового дерева.

Якщо ви любите великі дерева в діжках, які розростаються до стелі, пишно цвітуть і плодоносять, вам варто спробувати виростити кавове дерево . Відразу приготуйтеся до того, що кава з вирощених зерен буде, швидше за все, не дуже смачний, навіть якщо ви зумієте його правильно приготувати. Зате це дерево досить невибагливо і буде радувати вас довгі роки.
Вам знадобиться
  • - кавове зернятко;
  • - держак;
  • - горщики різного розміру;
  • - земля для кавового дерева (листова, перегнійна, дернова, пісочна суміш );
  • - вода.
Інструкція
1
Якщо у вас є свіже зерно кави (в одному плоді два зерна), спробуйте виростити кавове дерево з нього. Врахуйте, що зерна швидко втрачають схожість і через рік після збору проростити буде вже складно. Посійте зерна в неглибокий ящик із спеціальною землею (легка дернова - 1 частина, листова - 0,5 частини, пісок - 1 частина). Поставте ящик в тепле місце, не менше 20-25? С, і чекайте сходів 1,5-2 місяці. Не забувайте час від часу поливати насіння, щоб земля була вологою.
2
Коли саджанці трохи підростуть, виберіть пару найміцніших і висадіть їх в невеликі горщики з землею того ж складу. Рясно поливайте деревця. Поставте їх у затінене місце на два тижні, а потім виставте на свіже повітря і сонце.
3
Так як насіння швидко втрачають схожість, простіше виростити кавове дерево з живців. Наріжте від вподобаного дерева живців і поставте у вологе місце, потім пересадите в землю.
4
Якщо у вас вдома сухо і жарко, створіть для молодого деревця власні тропіки. Полийте його, укрийте поліетиленовим пакетом і зав'яжіть пакет у верхньої кромки горщика. Полив здійснюйте через піддон. Час від часу провітрюйте рослина.
5
Щовесни пересаджуйте кавове дерево в горщик більшого розміру, забезпечуючи хороший дренаж. Влітку підгодовуйте його добривами кожні два тижні. Можна додавати трохи роговий борошна, щоб поліпшити зростання і цвітіння. Крім того, при пересадці закладіть сухе добриво - аммофоскі або суперфосфат, одну столову ложку.
6
Часто поливайте кавове дерево відстояною водою кімнатної температури, воно не переносить засухи. Влітку можете здійснювати полив два рази на день, взимку - рідше. Якщо ви допустите пересихання ґрунту, дерево надовго зупиниться в зростанні, а кілька посушливих днів погублять його. У спекотні дні обприскуйте листя з пульверизатора.
7
Взимку ставте дерево подалі від опалювальних приладів, можна навіть в прохолодне місце, але температура не повинна опускатися нижче 13? С. Оптимальна температура взимку 15-17 ° С.
8
Щоб стимулювати цвітіння кавового дерева, навесні робіть прищипку, видаляючи зайві гілки. У похмурі дні застосовуйте додаткове штучне освітлення.