Як витягнути дисковод.

При ремонті або модернізації комп'ютера у користувача може виникнути необхідність вилучення дисковода з системного блоку. Дана процедура досить проста і цілком може бути виконана самостійно.
Інструкція
1
Перед початком роботи не забудьте відключити комп'ютер від мережі, висмикнувши шнур живлення. Потім зніміть обидві бічні панелі системного блоку, зазвичай для цього потрібно викрутити знаходяться в задній частині корпусу фіксують гвинти. На деяких комп'ютерах для зняття бічних панелей потрібно зняти лицьову.
2
Від'єднайте від дисковода шлейфи, запам'ятавши їх розташування. Роз'єм живлення на IDE- дисковода х може бути досить тугим, для вилучення акуратно похитуйте його з боку в бік. Після від'єднання шлейфів викрутити з обох боків дисковода утримують його гвинти. Тепер акуратно витягніть пристрій з системного блоку.
3
Установка дисковода виконується у зворотній послідовності. Якщо ви міняєте IDE-дисковод, і на одному шлейфі з ним у вас знаходиться ще якийсь пристрій, перевірте положення перемички. На тому пристрої, що знаходиться на кінці шлейфу, перемичка повинна бути встановлена в положення master. На підключеному до середнього роз'єму поставте перемичку в положення slave. Якщо ви ставите на один шлейф дисковод і жорсткий диск, останній повинен бути підключений до кінця шлейфа.
4
При установці пристроїв з SATA-інтерфейсом виставляти перемички не треба, так як до шлейфу SATA неможливо підключити більше одного пристрою. При підключенні шлейфів, не застосовуйте силу: якщо колодка не входить в роз'єм, значить, ви неточно їх поєднали або намагаєтеся вставити навпаки.
5
На більшості шлейфів є спеціальні ключі, що не дозволяють підключити роз'єм неправильно. Якщо ключа немає, на IDE-шлейфах слід знайти першу жилу, вона виділена червоним або синім кольором. Потім подивіться нумерацію контактів на роз'ємі підключається. Перша жила шлейфу повинна підключатися до першого контакту.
6
Якщо ви замість старого IDE- дисковода хочете поставити SATA, перевірте, чи є на материнській платі вашого комп'ютера відповідні роз'єми. Якщо є, зверніть увагу на роз'єми харчування - на SATA-дисках вони інші. При відсутності на блоці живлення вашого ПК необхідних роз'ємів, придбайте перехідник живлення для SATA.