Як в Excel зробити умова.

В різних мовах програмування для перевірки будь-якої умови призначені «умовні оператори». Табличний редактор Microsoft Office Excel має свій власний набір функцій, який можна назвати дуже спрощеною мовою програмування. У ньому аналогом умовного оператора є функція «ЯКЩО».
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Виділіть клітинку електронної таблиці, в яку повинна бути поміщена функція перевірки умови, і запустіть майстер створення формул. Це можна зробити, клацнувши іконку, вміщену лівіше рядки формул. У вікні, розкрийте список, що випадає «Категорія» і виберіть рядок «Логічні». Під цим списком з'явиться перелік функцій - виділіть в ньому рядок «ЯКЩО», натисніть кнопку OK і Excel відкриє форму створення функції. Цю ж форму можна викликати іншим способом - у групі команд «Бібліотеки та функції» на вкладці «Формули» розкрийте список, що випадає «Логічні» і виберіть пункт «ЯКЩО».
2
В полі «лог_вираз» помістіть умова , яке має перевіряти ця функція. Наприклад, якщо потрібно перевірити, чи є значення в комірці A1 негативним, почніть зі клацання по цьому осередку мишкою або ручного введення її адреси (A1). Потім додайте знак «менше» і нуль, щоб отримати такий запис: A1
3
Перейдіть до наступного поля форми - «Значеніе_еслі_істіна». Помістіть в нього число, слово або адреса клітини в таблиці, яку повинна відображати цей осередок, якщо задане умова виконано. Слово або фразу треба вводити в лапках, число - без лапок, а адреса комірки найпростіше задати, клікнувши по ній покажчиком миші. Для прикладу з попереднього кроку сюди можна помістити текст «" значення негативно "».
4
Наступне поле форми - «Значеніе_еслі_істіна» - заповніть точно так само, як і попереднє, але помістіть в нього значення, яке повинне відображатися в разі невиконання заданої умови. У використовуваному прикладі сюди логічно помістити напис «" значення нейтрально "».
5
Натисніть кнопку OK, і Excel відразу перевірить задане вами умова і відобразить результат. Після закінчення роботи майстра для використаного вище прикладу формула в комірці повинна мати такий вигляд: «= ЕСЛИ (A1