Як відновити АКБ. щільність електроліту в акумуляторі.

Якщо ви маєте на руках не працюючий акумулятор, його можна спробувати відновити. Звичайно, в деяких випадках, наприклад, якщо він перемерз і при зарядці електроліт відразу ж закипає, зробити це неможливо. При деяких інших несправності - засульфатірованность, часткове руйнування вугільних пластин - працездатність АКБ можна відновити.
Вам знадобиться
  • - електроліт;
  • - дистильована вода;
  • - зарядний пристрій;
  • - маленький ареометр;
  • - тестр;
  • - десульфатірующім присадка.
Інструкція
1
Злийте електроліт. Промийте акумулятор дистильованою водою. Потрясіть, переверніть, витрусити все сміття. Робіть це до тих пір, поки не перестане вимиватися вугільна крихта. Якщо цього не відбувається, значить, вугільні пластини зруйновані. Припиніть промивання - вашому акумулятору вже ніщо не допоможе. Однак досить часто ця процедура допомагає усунути замикання пластин.
2
Наступний етап - усунення відкладень солей на пластинах. Залийте в акумулятор свіжий електроліт. Додайте десульфатірующім присадку. Залиште АКБ на дві доби. За цей час присадка розчиниться, бульбашки повітря піднімуться на поверхню. При необхідності долийте електроліт до номінального обсягу. До речі кажучи, присадку можна розчинити заздалегідь.
3
Зніміть пробки, підключіть зарядний пристрій. На цьому етапі належить «тренування» тобто зарядка та розряджання до тих пір, поки не відновиться його нормальна ємність. Виставте струм зарядки приблизно 0,1 А. Слідкуйте, щоб електроліт не нагрівається. При необхідності зменшіть ток зарядки. Слідкуйте за напругою на клемах. Воно повинне досягти 2,3-2,4 В на кожну секцію акумулятора.
4
Зменшіть струм в два рази і продовжите зарядку. Якщо протягом двох годин напруга на клемах не змінюється, зарядку припиніть. Доведіть щільність до номінальної. Для цього долийте електроліт або дистильовану воду.
5
Підключіть до акумулятора лампочку, ток якої приблизно дорівнює 0,5-1 А. розряджати акумулятор до отримання значення напруги на клемах 1,7 В на кожну секцію. Якщо ємність не досягає номінального значення, повторіть цикл зарядки і додайте в електроліт ще трохи присадки. Закрийте пробки. Працездатність вашого акумулятора відновлена. Надалі дотримуйтесь загальних рекомендацій з обслуговування АКБ .
NiMh елементи широко розрекламовані, як володіють високою енергоємністю і не бояться холоду. Але, на жаль, дані елементи мають пам'яттю, і їх ємність падає з кожною зарядкою. Якісні зарядні можуть це запобігти, але їх дуже важко знайти. Тому періодично проводите тренування акумуляторів.
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій;
  • - лампочки;
  • - навички роботи з електротехнікою.
Інструкція
1
Виконайте тренування NiMh-елементів, яка полягає у проведенні кількох (від одного до трьох) циклів повної розрядки і зарядки акумуляторів. Розрядку зробіть до зниження напруги на елементі до 1В. Розряджайте елементи індивідуально. Справа в тому, що може бути різною здатність приймати заряд у кожного акумулятора. Це посилюється у момент зарядки без тренування.
2
Виконайте розрядку в спеціальному пристрої, який може виконати її індивідуально для кожного акумулятора. Якщо в ньому немає індикатора контролю напруги, стежте за яскравістю лампочки і виконуйте розрядку до помітного її зниження. Засічіть час горіння лампочки, щоб визначити ємність акумулятора.
3
Скористайтеся формулою, в якій ємність дорівнює добутку струму розрядки і часу розрядки. Відповідно, якщо у вас акумулятор ємністю 2500 мА, здатний віддати в навантаження струм 0,75А за 3,3 години. Якщо в результаті розрядки час менше, то і залишкова ємність менше. При зниженні ємності, необхідної вам, продовжуйте тренування акумулятора.
4
Виконайте розрядку елементів за допомогою пристрою, зробленого за схемою http://www.electrosad.ru/Sovet/imagesSovet/NiMH4.png". Сконструювати його можна на основі старого зарядного пристрою. Тільки лампочок в ньому чотири. У випадку, якщо у лампочки ток розрядки дорівнює акумулятора або менший, використовуйте її як навантаження і індикатор. В інших випадках вона є тільки індикатором при відновленні акумулятора.
5
Встановіть величину резистора, щоб загальний опір було близько 1,6 Ом. Не можна замінювати лампочку світлодіодом. Наприклад, ви можете взяти Криптонова лампочку з кишенькового ліхтаря на 2,4В. Після повної розрядки кожного акумулятора виконайте його зарядку. Для двох акумуляторів з напругою 1,2 В виконайте зарядку з напругою не більше 5-6 В. Тривалість початкової форсованої зарядки становить зазвичай від однієї до десяти хвилин.