Як висаджувати чагарники.

Чагарники , як правило, не вимагають особливого догляду і чудово прикрашають ділянку, тому вони дуже популярні серед ландшафтних дизайнерів. Висадити чагарник можна в центрі ділянки або уздовж забору, щоб він утворив огорожа.
Вам знадобиться
  • - саджанець;
  • - лопата;
  • - компост;
  • - добрива;
  • - вода;
  • - кол;
  • - підв'язка з м'якої тканини;
  • - солома, кора, трава і т.д.
Інструкція
1
Підберіть вдалий час для пересадки чагарників. Листяні чагарники висаджуйте пізньої осені чи ранньої весни, а хвойні і вічнозелені - або в квітні-травні, або в серпні-вересні, коли зростання вже припиняється.
2
Щоб не помилитися при висаджуванні, дізнайтеся точну назву свого чагарнику і прочитайте в спеціальній літературі, які ґрунту він воліє, його вимоги до освітленості і умов зростання.
3
Садіть кущі з урахуванням того розміру, якого вони досягнуть через кілька років. Повільно зростаючі чагарники розташовуйте на відстані 2-3 метрів, але якщо ви плануєте зробити огорожу, відстань між кущами може бути і менше.
4
Викопайте яму, приблизно в 1,5 рази більше земляного кома кореневої системи саджанця. Глибина ями повинна бути приблизно на 20 см глибше.
5
Вийняту з ями землю змішайте з компостом, на одну частину землі дві частини компосту. Розпушіть бічні стінки і дно ями.
6
Зволожите коріння рослин перед посадкою, для цього занурте чагарник з оголеними коренями в воду на кілька годин, а рослина з земляним комом - на півгодини. Пошкоджені, занадто довгі, Отмерзшіе коріння відріжте секатором, а зріз обробіть золою.
7
Вбийте в дно ями кол довжиною 30-40 см. Засипте дно сумішшю землі, компосту та добрив. Для поліпшення структури грунту можна також додати пилоподібне кремнезем.
8
Опустіть саджанець в землю, але не нижче, ніж він ріс на попередньому місці. Простежте, щоб земля заповнила всі порожнечі між країнами, порухайте його в різні боки. Притримуючи рослина строго вертикально, засипте яму землею.
9
Поступово ущільнюйте грунт, щоб чагарник розташовувався стійко. Дійте обережно, щоб не обламати коріння. Під час засипки можна трохи полити грунт, в такому випадку вся маса землі просочиться водою рівномірно.
10
Сформуйте навколо куща поливальний коло, зробіть невелику насип висотою 5-7 см. Всередині цього кола покрийте поверхню травою, перепрілим гноєм, корою, соломою, щоб захистити грунт від пересихання. Добре полийте висаджений кущ і прив'яжіть до вкопаних колу м'якою тканиною.