Як поставити ванну. Як поставити акрилову ванну.

Ванна - дуже корисний винахід. Уявити собі ванну кімнату без неї не можливо, і нехай деякі господарі квартир роблять вибір на користь душової кабіни, вона не зрівняється з ванною по комфортності прийняття водних процедур. При цьому і сама ванна повинна стояти рівно, не хитаючись, в ній не повинна скупчуватися вода, а стики зі стіною повинні бути герметичні.
Інструкція
1
Бажаючи замінити стару ванну, яка втратила свої естетичні та споживчі властивості, можна вибрати чавунну, сталеву або акрилову ванну. Чавунна найнадійніша, найкраще тримає тепло, але вона неймовірно важка (від 300 кг), тому ставити її можна тільки там, де підлогове покриття і самі перекриття розраховані на таку вагу. Сталеві ванни досить легкі, але їх головний недолік - шум під час набору води, який почують навіть ваші сусіди. До того ж, вони погано тримають тепло. Акрилові ванни всім гарні, крім міцності, до того ж вони швидко втрачають лиск.
2
Отже, якщо ви вже купили ванну, можна приступати до її монтажу. Занесіть ванну і покладіть набік дном до себе. Вам необхідно буде монтувати сифон з випуском та переливом (перелив необхідний для зливу води в результаті переповнення і прикріплюється до верхнього отвору ванни). Якщо сифона немає, то його потрібно зібрати з трійника.
3
Після прикріплення сифона до ванни, прикручують ніжки і обережно ставлять на підлогу так, щоб патрубок сифона увійшов в трубу каналізації. Якщо сифон чавунний, в нього вкручують сталеву трубу і вже її вставляють в чавунну трубу каналізації.
4
Встановлюють ванну, приставляючи впритул до двох стінок, створюючи невеликий ухил у бік зливного отвору. Це робиться, щоб уникнути скупчення води в вигляді калюжі. Якщо ніжки ванни не регулюються, нахил роблять за допомогою підручних матеріалів. Остаточно зафіксувавши ванну, стик сифона і труби потрібно зачеканити.
5
Щоб ванна надійно стояла, має сенс спорудити для неї цегляний фундамент. Цеглини викладаються по периметру ванни, поступово викладаючи стінку. Коли цегла дійде до бортів, щілину закидають цегельним боєм. Коли кладка висохне її можна зашпаклювати і обклеїти керамічною плиткою, або закрити пластиковими панелями.
Корисна порада
Щілини між ванною і стіною можна закрити замазкою або цементним розчином. Якщо ж щілини великі, то в них задувають монтажну піну.
Якщо ви не готові поміняти стару ванну на нову, існує компромісне рішення - установка акрилового вкладиша. Це поверне ванній естетичну привабливість і продовжить термін її служби. Для економії грошей можна поставити вкладиш самостійно - це нескладно, необхідно лише використовувати якісні матеріали і не виходити за рамки технологічного процесу.
Установка акрилового вкладиша складається з декількох етапів: вимірювання ванни та звільнення її країв, підготовки емалевої поверхні і монтажу акрилової вставки за допомогою герметика і піни.

Підготовка до встановлення акрилового вкладиша

Щоб акриловий вкладиш ідеально збігався за розмірами з вашої старої ванної, потрібно дізнатися її висоту, глибину і ширину. Глибина вимірюється в районі нижнього зливного отвору, а ширина і глибина - зсередини ванни в її верхній частині. Купуючи акрилову заготовку, звертайте увагу не лише на її розміри, а й на товщину матеріалу - вона повинна бути не менше 6 мм.
Для установки акрилового вкладиша потрібна спеціальна піна, тому подбайте заздалегідь про її придбання.
Перед тим як поставити куплену вставку, її слід розмітити і акуратно підігнати під потрібні розміри, відрізавши зайве. Після цього висверліваются зливні та переливні отвори, які повинні точно відповідати аналогічним отворам старої ванни.

Монтаж акрилової вставки

В першу чергу підрізаються кахельні бортики ванній за допомогою болгарки з алмазним диском. У вас повинен бути доступ до країв ванній з чотирьох сторін - це обов'язкова умова правильної установки. Наступний етап - зачистка старої емалі грубозернистої наждачним папером для створення нерівній поверхні. Завдяки дрібним заглибинах і подряпин буде забезпечена хороша адгезія гладкою акрилової вставки. Після обробки наждачним шкіркою з ванни змивають утворену бруд і демонтують зливний устройство.На наступному етапі знадобиться спеціальна піна і герметик. Герметик наноситься в верхній частині ванній по всьому периметру і навколо зливних отворів - це запобігатиме потраплянню води між вкладишем і старої ванної. На всю решту поверхні ванни суцільним шаром наноситься піна. Важливо не залишати пустот, які згодом можуть привести до утворення тріщин. На шар піни встановлюється акриловий вкладиш і щільно притискається до старої ванної. Можна відразу ж повернути сифон на колишнє місце - це підвищить надійність склеювання.
Іноді для кращого з'єднання акрилової вставки з поверхнею ванни використовують струбцини з підкладеними під них дерев'яними рейками.
Останній штрих - заповнення ванни холодною водою майже до рівня зливного отвору. Вода виконує функцію вантажу, який забезпечує щільне з'єднання піни з акриловою вставкою. Через добу можна злити воду і користуватися ванною в звичайному режимі.