Як паяти тюльпан. Як паяти штекер тюльпан відео.

Штекер RCA, званий на жаргоні « тюльпаном », є коаксіальним. Воно має два контакти: кільцевої і штирьовий. Перший з них служить для з'єднання з загальним проводом апарату, а другий - для подачі або зняття сигналу. До кабелю такий роз'єм підключається за допомогою пайки.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - нейтральний флюс;
  • - припой;
  • - кусачки;
  • - пассатижи.
Інструкція
1
Вимкніть кабель, який ви збираєтеся припаювати до гнізда, від будь-яких приладів. Відкрутіть від «тюльпана» ковпачок. Просмикніть кабель крізь отвір в ньому. Надіньте поверх нього ізоляційну трубочку.
2
Зачистіть провідники кабелю на довжину близько трьох міліметрів. Якщо він є екранованим, спочатку зніміть зовнішню оболонку на довжину близько 10 мм, потім розплетіть її, відсуньте вбік і скрутіть. Потім зачистите центральну жилу на 3 мм.
3
Акуратно залудити зачищені провідники, не допускаючи розплавлення ізоляції і дотику жив між собою.
4
ЗАЛУДІТЬ контактні площадки штекера, призначені для припайки провідників. Не допускайте при цьому розплавлення пластмасових деталей. Провідник, який використовуватиметься як загальний (у екранованого кабелю - оплетку) Протягніть через отвір в тримачі (він з'єднаний з центральним контактом) і припаяйте із зворотного боку.
5
На провідник, який використовуватиметься як сигнальний (у екранованого кабелю - центральну жилу) надіньте невеликий відрізок тонкої ізоляційної трубочки. Протягніть його крізь отвір в пелюстці, з'єднаному з центральним контактом. Після цього посуньте трубочку по провіднику на пелюстка.
6
Перемістіть ізоляційну трубочку, надіти на сам кабель таким чином, щоб вона розташовувалася навпроти затиску на утримувачі. Затисніть її в тримачі пассатижами разом з кабелем. Не застосовуйте занадто великих зусиль, щоб не перерізати кабель держателем. Наверніть на штекер ковпачок. Використовуючи омметр перевірте кабель на наявність контакту і відсутність коротких замикань. При відсутності на протилежному кінці роз'єму припаяйте і його.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою.
Корисна порада
Щоб не обпалювати пальці, для утримання штекера при пайку використовуйте «третю руку» - затиск «крокодил» або прищіпку, прикріплену до струбцине.