Як виховати кішок.

Нерідко серед власників тварин можна зустріти думку про те, що дресируванню і вихованню піддаються тільки собаки, а кішки примхливий і незалежні. Ці якості дійсно присутні в характері кішок , але, тим не менш, кішки чудово піддаються вихованню, і якщо ви з першого дня появи кішки в вашому домі займетеся виховним процесом, результат вас приємно здивує. Кошеня, що потрапив у ваш будинок, вимагає навчання правилам поведінки і хорошим манерам - без вашого керівництва він не дізнається про них, і згодом це принесе вам і вашій родині чимало неприємностей.
Інструкція
1
Як би ви не любили своє котеня, не дозволяйте йому робити абсолютно все. Розпещеним кішку, дуже складно виховати її надалі. Ласкаво, але твердо пояснюйте кошеняті, що можна, а що не можна йому робити у вашому будинку.
2
За проступок кішку карати марно, оскільки, на відміну від собаки, вона не приймає покарання на рахунок власного проступку, а вважає його особистою образою, і може серйозно на вас образитися. Перший крок до примирення з кішкою завжди повинен робити господар.
3
Якщо кошеня робить те, що робити не можна - наприклад, дере меблі або дряпає одяг - поясніть йому спокійним тоном, що ці дії неприпустимі, але не карайте його силою.
4
Впливайте на кішку шляхом зміни інтонацій голосу. Хваліть кішку м'яким і ласкавим тоном, а сваріть - строгим і серйозним. Якщо кішка має тенденцію кусати господаря в процесі гри, обов'язково відучуйте її від цієї шкідливої звички. Ні в якому разі не бийте тварина - груба сила може назавжди зіпсувати ваші з ним стосунки.
5
Щоб кішка виросла розумною, вихованою і спокійною, вона повинна рости в атмосфері турботи і любові. Тому, якщо в будинку є маленькі діти, поясніть їм, що кішка - новий член родини, який потребує уваги і ласки. Дайте дітям зрозуміти, що кішку не можна кривдити, інакше вона може вирости заляканої і нервовою.
6
Для того, щоб кішка не псувала ваші стіни і меблі, придбайте хорошу когтеточку і збризніть її котячої м'ятою, щоб кішка перенесла свій інстинкт заточування кігтів на безпечний об'єкт.
7
Відучувати кошеня випрошувати їжу із загального столу. Щоб кошеня не почувався голодним під час сімейного обіду, нагодуйте його перед тим, як сідати за стіл, а потім відволічіть іграшкою.
8
Іграшки в цілому дуже важливі для виховання кішки - якщо у неї немає іграшок, кішка відповідно до природних інстинктами буде гризти і псувати взуття, одяг та інші предмети. Іграшки допоможуть кошеняті реалізувати свої потреби і відвернуть увагу від ваших особистих речей.
9
Щоб відволікти тварину від псування кімнатних рослин, посадіть в окремому горщику котячу траву або м'яту. Простежте, щоб серед ваших кімнатних рослин не було отруйних для кішок трав - календули, тюльпанів, конвалій, плюща, гліцинії, крокусів та інших квітів, які шкідливі для здоров'я кішки.
10
Якщо ваша кішка агресивна - просто продемонструйте спокій і підпорядкування. Кішка сприйме це як сигнал до дії у відповідь спокою.
11
Головна умова правильного виховання кішки - це відсутність фізичної сили і примусу. Зберігайте взаємоввічливих відносини з твариною, і кішка відповість вам любов'ю та відданістю.