Як в'язати хусткової в'язкою.

Незважаючи на величезне розмаїття візерунків, в основі техніки в'язання спицями лежать два види петель - лицьові і виворітні. Завдяки їм можна втілити в реальність будь-яку задумку - від простенької хусткової в'язки до складного хитромудрого візерунка.
Вам знадобиться
  • - пряжа двох кольорів;
  • - спиці.
Інструкція
1
хусткової в'язкою відноситься до розряду простих візерунків, однак незважаючи на це, в'язати її можна різними способами. Для виготовлення зразка (або вироби) важливо добре орієнтуватися в поняттях лицьової та зворотньої петель. Одним рукодільницям добре даються лицьові, іншим - виворітні. Однак і тим і іншим вдасться зв'язати хусткової в'язки - кожній своїм способом.
2
Наберіть 15-20 петель на спиці, зніміть першу (це кромочная петля, яка формує рівний край вироби). Слідкуйте, щоб робоча нитка перебувала за роботою. Введіть спицю (у правій руці) в петлю, захопіть нею нитку і витягніть. В результаті дій вийде нова. Обережно скиньте зі спиці відпрацьовану петельку. Продовжуйте виконувати ті ж дії з іншими. У підсумку весь ряд буде пров'язаний лицьовими петлями. Тепер почніть в'язати другий ряд аналогічно - лицьовими. Щоб не помилитися, стежте, щоб робоча нитка завжди залишалася за роботою. Таким чином, продовжуйте в'язати зразок лицьовими. В результаті і вийде платочная в'язка.
3
Цей же простий малюнок можна зв'язати і виворітними петлями. Для цього знову наберіть 15-20 штук, зніміть першу кромочную. Для того щоб вив'язати виворітну, зверніть увагу на робочу нитку, яка тепер повинна бути перед роботою. Введіть спицю в петлю, захопіть нитку (від себе) і витягніть її. Відпрацьовану петельку акуратно скиньте зі спиці. Виконайте такі ж дії з іншими - і весь ряд виявиться Провязав виворітні малюнком. Другий ряд знову в'яжіть виворітними, хоча по малюнку зручніше виконувати лицьові. Щоб не порушити малюнок, обов'язково стежте, щоб робоча нитка перебувала перед роботою. Продовжуйте працювати, виконуючи ряд за рядом тільки виворітні петлі. Вийде зразок, пов'язаний також платочной вузький .
4
хусткового в'язку можна в'язати нитками не тільки одного кольору, а й різними. Для того щоб правильно використовувати різноманітність пряжі, необхідно спочатку виготовити зразок і проаналізувати його. Наберіть 15-20 петель і також в'яжіть його тільки лицьовими петлями. 1-2 ряди зробіть одним кольором (наприклад, червоним), 3-4 ряди пров'язуйте іншим кольором (припустимо, синім). Потім, продовжуючи в'язати, чергуйте вибрані два кольори через кожні два ряди. Незважаючи на те, що всі петлі однакові, на зразку вийдуть лицьова і виворітна сторони. Лицьова матиме червоні і сині смужки, кожна з яких складається з двох рядів. А ось виворітна сторона вийде з смужками через кожен ряд, тобто більш частими. Хоча, орієнтуючись на зразок, кожна рукодільниця для себе самостійно визначає лицьову сторону.
Зверніть увагу
Якщо в'язати на кругових спицях, то потрібно дотримуватися чергування лицьових і виворітних рядів.