Як відновити стандартні настройки bios.

BIOS, в першу чергу, покликаний забезпечувати "взаєморозуміння" між програмним забезпечення комп'ютера і "залізом", його складових. За великим рахунком, зміна яких-небудь налаштувань в ньому - зовсім не основна і навіть не перша з його завдань. BIOS поставляється разом з конкретною моделлю материнської плати, і якщо ви намірилися щось у ньому змінити, ви повинні бути впевнені в своїх діях "на всі сто".

Інструкція
1
Найчастіше необхідність відкату BIOS виникає після не зовсім вдалих спроб оверклокінгу, або розгону системи, початківців користувачів. Занадто різке підвищення продуктивності комп'ютера може призвести до перегріву комплектуючих, що, в свою чергу, гальмує роботу системи. Може і зовсім перестати завантажуватися ОС. Тоді у вас не залишиться вибору, окрім як змінити настройки BIOS.
2
Але або ви досконально вивчіть їх саме для даної моделі материнської плати, або просто скинете на налаштування за замовчуванням. Зазвичай вони якраз розроблені для оптимальної роботи саме вашого комп'ютера, тому такий спосіб обіцяє вам істотно менше проблем, як у сьогоденні, так і в подальшому.
3
Так чи інакше, в першу чергу вам необхідно зайти в BIOS. Для цього на етапі сканування обладнання комп'ютером утримуйте клавішу Del або F2. Найчастіше використовується перший варіант, але завжди можуть бути виключення - все залежить від конкретної моделі материнської плати.
4
Можна спробувати змінити параметри оверклокінгу, але немає гарантії, що це дасть вам необхідний результат. Тому завжди простіше повернутися до вихідних налаштувань, які оптимізовані для даної системи.
5
Скидання всіх змін у всіх розділах BIOS виробляється всього одним натисненням функціональної клавіші. Але тут виникає найбільша проблема: для кожної версії BIOS ці клавіші будуть різними. Строго кажучи, це може бути навіть пункт меню.
6
Якщо у вашому BIOS відображаються функціональні клавіші, то, швидше за все, вам буде потрібно натиснути F9 (для неї відображається підказка Load Defaults) і підтвердити свій вибір, натиснувши ОК у вікні запиту. Після цього всі настройки BIOS опиняться в початковому стані, які б зміни ви не вносили.
7
Також це може бути клавіша F6 або пункт меню Load Optimized Defaults. Як би там не було, вам слід орієнтуватися на слово Defaults: саме воно означає налаштування за замовчуванням. Якщо ви вибрали налаштування за замовчуванням, підтвердили свій вибір і зберегли його в CMOS, ви не зможете повернутися до колишнього варіанта настроювань. Тепер вам доведеться вносити всі зміни вручну заново.
Зверніть увагу

При завантаженні налаштувань за замовчуванням може виявитися, що деякі пристрої не працюють або конфліктують один з одним. Не виключено, що настройку їх працездатності вам знову доведеться проводити через BIOS.

Корисні поради

Щоб відмовитися від внесених змін, натисніть клавішу Esc. Але це можна зробити тільки до того, як ви вийшли з BIOS за допомогою F10.