Як навчитися холоднокровності. Як навчитися дотримуватися спокою.

Холоднокровність - це вміння в будь-який, навіть напруженою, небезпечної ситуації зберегти спокій, самовладання, не піддатися страху і емоціям. В подібних випадках холоднокровність просто незамінне і може послужити хорошу службу людині. Воно допоможе йому не запанікувати, чітко зважити всі варіанти рішення і вибрати найкращий з них. До того ж така людина з успіхом уникає конфліктних ситуацій на роботі і в сімейному колі.
Інструкція
1
Один мудрець сказав: «Все люди - раби своїх емоцій». Так постарайтеся само не бути їх рабом. Навіть якщо ви за вдачею гарячий, вибуховий людина, докладете всіх зусиль, щоб тримати себе в руках, не втрачати самовладання.
2
Деякі люди схильні зайво драматизувати події довкола. Самая дріб'язкова проблема, неприємність, не варта уваги, позбавляє їх спокою, здається мало не кінцем світу. Тому вони квапляться відреагувати, виплеснути свої емоції, самі не помічаючи, що цим не тільки ставлять себе в незручне становище, а й нервують навколишніх. Якщо ви саме така людина, візьміть за правило: спочатку подумки сказати собі: «Стоп! Я обдумаю цю проблему ще раз! ».
3
Ваша головна задача - втриматися від негайної реакції, проявити терпіння. Можете спочатку подумки вимовити ту фразу, яку ви збиралися сказати вголос, або подумки рахувати до якоїсь певної цифри. Ці методи добре заспокоюють і в ряді випадків, допомагають втриматися від емоційного викиду. Спочатку вам буде важко стримувати себе, потім звикнете.
4
Привчайтеся дивитися на себе з боку. Багато надто емоційні люди, до свого щастя, навіть не здогадуються як непривабливо виглядають, бурхливо реагуючи на будь-яку невдачу, перешкоду, помилку (свою або чужу). Думка, що він здасться комусь невихованим невігласом, істериком, може струсити і змусити одуматися будь-якого поважаючого себе людину.
5
Навіть спокійного, флегматичній людині важко зберігати витримку, якщо, наприклад, на роботі постійна нервування або якщо він дуже втомився. Постарайтеся впорядкувати режим дня, більше знаходитесь на свіжому повітрі, приділіть особливу увагу здоровому, повноцінному сну. По можливості візьміть хоч короткочасний відпустку.
6
Багато залежить від рідних, близьких: їм треба постаратися створити вдома спокійну, комфортну, доброзичливу обстановку, менше говорити про кримінал, хворобах, катастрофах, політиці і т.п.
7
Обов'язково згадуйте про випадки, коли вам вдавалося з успіхом вирішити якусь завдання, проблему, зберігши при цьому спокій. Це підвищить вашу самооцінку, вселить упевненість у своїх силах і здібностях, а заодно допоможе навчитися холоднокровності .
Людині і на роботі, і в побуті деколи доводиться стикатися з проблемами, несправедливими причіпками; спілкуватися з людьми, які чомусь дратують; вести неприємні розмови. Словом, кожна людина може опинитися в ситуації, яка загрожує конфліктом. Хтось поведе себе досить спокійно, стримавши емоції, а хтось розлютиться і влаштує справжнісінький скандал, не звертаючи уваги на невдоволення оточуючих. Така нестриманість шкодить людині, ускладнює його спілкування з іншими людьми, створює йому погану репутацію.
Інструкція
1
Зрозуміло, залежить від темпераменту людини. Саме тому емоційні, легкозбудливою люди виправдовують своє не надто красиве поведінку такими аргументами: ну, що поробиш, гарячий я від природи, з нею ж не посперечаєшся. Проте, при бажанні і наполегливості, навіть така людина цілком може навчитися приборкувати свої емоції.
2
Для цього йому треба постійно, неухильно вселяти собі: моя гарячність шкодить, в першу чергу, мені самому! Справді, адже від того, що людина почне потрясати кулаками і сипати прокльонами, грубої лайкою, розлютило його проблема не зникне і не розв'яжеться. А ось себе він напевно виставить, м'яко кажучи, не в найкращому вигляді.
3
Освойте методику самонавіювання. Вона не така вже складна, а може принести велику користь. Якщо доводиться вести неприємну розмову, і ви самі відчуваєте, що ви на взводі, вдамося до одного з двох способів: перед кожною своєю реплікою, або спочатку вимовляєте її подумки, або порахуйте в умі до десяти. При всій простоті це дуже ефективно допомагає заспокоїтися, охолонути.
4
Пам'ятайте мудру істину: «Попереджений - значить, озброєний». Якщо вас шалено дратує балакуча сусідка-пліткарка - постарайтеся обмежити спілкування з нею до мінімуму. Якщо вас ображають несправедливі, на вашу думку, причіпки начальника - постарайтеся об'єктивно і неупереджено поглянути на свою поведінку з боку. Може, у нього все-таки є підстави бути незадоволеним вами? В такому випадку бездоганно виконуйте свої обов'язки, докладете всіх зусиль, щоб до вас просто не було за що чіплятися. Одним словом, візьміть за правило передбачати потенційно конфліктну ситуацію і уникати її.
5
Якщо ваша робота пов'язана з постійними стресами, нервовими перевантаженнями, можна (за погодженням з лікарем) приймати заспокійливі препарати. Постарайтеся будинку уникати негативних емоцій: не обговорюйте з рідними та близькими неприємні новини, не дивіться передачі кримінальної хроніки і т.п. При першій можливості вибирайтеся за місто, на природу: гуляйте по лісі, по березі річки, дихайте свіжим повітрям. Це благотворно подіє на вашу нервову систему.