Як написати сценарій концерту. Як правильно скласти програму концерту.

Під час вдало побудованого концерту глядач не втомлюється. Він отримує задоволення, і йому здається, що актори виступають тому, що їм саме зараз захотілося заспівати або станцювати. Щоб навіть самодіяльний концерт здавався вдалим експромтом, в першу чергу необхідно хороший сценарій. Його повинні знати не тільки ведучий і актори, а й звукорежисер, і освітлювач, і робітники сцени.
Інструкція
1
Програму концерту , де виступає один колектив, зазвичай складає керівник. Його завдання - показати ансамбль і солістів в найбільш вигідному світлі. Задача сценариста - придумати цікавий хід, який допомагав би вирішити цю задачу. Наприклад, можна запросити глядачів відправитися в кругосвітню подорож, і зупинкою буде танець чи пісня, створені в певній країні. Можна уявити епоху, показати музичні інструменти того часу і розповісти про них. Головне - щоб у глядача або слухача склалося цілісне враження про предмет розмови.
2
Розставте номера в потрібному вам порядок - наприклад, за часом створення. Врахуйте кілька моментів. Якщо в декількох танцях зайняті одні й ті ж виконавці, їм треба дати можливість відпочити і переодягтися. Це ж стосується й інших жанрів. Наприклад, вокаліст може заспівати дві-три пісні, а потім, після виступу інструменталіста, повернутися на сцену. Роль ведучого в подібних концерту х скромна - він може розповісти про епоху або країні, а потім в основному оголошує виступаючих. Однак у кожному разі в сценарії необхідно помітити зміну освітлення, перестановку фонограми і т.п.
3
Досить велика роль сценариста в організації збірного концерту , яку на акторському арго нерідко називають «солянкою». Такі концерти нерідко приурочені до якихось загальноприйнятим свят, ювілеїв, випускних вечорів. Визначте спрямованість концерту і його цільову аудиторію. Випускний вечір в школі чи університеті відрізнятиметься від ювілею підприємства, на якому очікується присутність великої кількості ветеранів. Новорічний концерт ні схожий на той, що проводиться в День незалежності, хоча деякі номери і можуть бути однаковими. Класичній музиці, народним і бальних танців можна знайти місце в будь-якому збірному концерті. З сучасними музичними напрямками, цирковими номерами, інсценівками потрібно бути обережними.
4
Подумайте, скільки у вас буде відділень. Зазвичай буває одне або два. Як правило, перше - урочисте, а друге проходить в більш вільній формі. Для урочистої частини підійдуть виступ хору, літературно-музична композиція, інсценівка. Розставте номера в певному порядку, намагаючись чергувати жанри. Якщо урочиста частина передбачає нагородження або поздоровлення, вставте ці епізоди між номерами.
5
Красиве закінчення концерту не менш важливо, ніж вдалий початок. Глядач запам'ятовує саме кінцівку, і вона являє собою кульмінацію. Нерідко останній номер виконують всі учасники, і це - відомий, але дуже вдалий варіант. У кожному разі постарайтеся завершити програму чимось ефектним.
6
Вирішіть, хто буде вести програму. Це можуть бути просто провідні або які-небудь персонажі. У другому випадку вкажіть, які костюми і реквізит вам необхідні. Слова ведучого можуть бути як у віршах, так і в прозі. Вірші краще підібрати професійні. Якщо нічого по темі немає, напишіть звичайний грамотний прозовий текст. Пам'ятайте, що хороша проза краще, ніж погані вірші. Якщо програму веде персонаж, текст повинен відповідати його характеру.
7
Розподіліть паузи. Вкажіть, чим зайняті глядачі перед початком концерту . Вони можуть, наприклад, дивитися виставку, брати участь у лотереї та ігрових програмах. У сценарії відзначте, хто саме відповідає за ці моменти і який реквізит необхідний. Паузи можуть бути і в самій програмі, особливо якщо він довгий. Глядачі в цей час не покидають своїх місць, але вони можуть пограти з якимось персонажем, провести конкурс пісень або частівок і т.д. У будь-якому випадку такі паузи повинні бути інтерактивними.
Корисна порада
В кінці сценарію вкажіть, яке обладнання вам знадобиться, як виглядатиме оформлення сцени, що і кому потрібно замовити. Якщо вам потрібна фонограма на початок чи закінчення, не забудьте написати і це. Роздрукуйте сценарій в декількох примірниках. Один можна повісити, наприклад, на двері, що веде з артистичного на сцену. По ньому орієнтуватимуться актори і робітники сцени. Провідні можуть покласти текст в красиві папки, з якими не соромно вийти на сцену. Свої екземпляри є у звукооператора та освітлювача.