Як копати землю взимку.

Нерідко виникають ситуації, коли необхідно копати захололу землю в розпал самих морозів, якщо потрібно відігріти водопровідну або каналізаційну трубу, викопати могилу. Зробити це досить важко, але при використанні спеціальних інструментів цілком можливо.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - паяльна лампа;
  • - штикова лопата;
  • - совкова лопата;
  • - лом;
  • - сокира;
  • - кувалда;
  • - бурильна установка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб викопати будь-яку яму - це використовувати бурильну установку. За допомогою потужної техніки можна в короткі терміни викопати не тільки невелику траншею, а й льох, колодязь. Єдиний недолік - коштує це досить дорого і далеко не в кожному регіоні є подібна техніка, але нічого неможливо ні, якщо мати лом, лопату, сокиру, кувалду, а для максимального полегшення робіт, пов'язаних із земляними роботами незайвим буде скористатися газовим пальником або паяльною лампою .
2
Перед проведенням розкопок ретельно очистіть сніг, прогрійте місце, де ви будете копати, паяльною лампою або газовим пальником протягом 2-3 годин. Цього цілком достатньо, щоб мінімально використовувати лом, кувалду і сокира, так як прогріту поверхню цілком можливо викопати міцної багнетною лопатою.
3
Земля промерзає тільки на півтора-два метри. Навіть щоб грунт застигла на таку глибину, будуть потрібні тривалі і сильні морози з температурою мінус 25-30 градусів. У середній смузі Росії такі морози починаються тільки до грудня-січня, тому найчастіше дуже захололим залишається тільки верхній шар.
4
Якщо ви прогріли грунт, прокопали на один, два багнети, а нижче лопата її не бере, повторіть нагрів. Траншеї для відігрівання водопровідної або каналізаційної труби можна копати тільки з використанням газового пальника або паяльної лампи. Якщо ви будете довбати грунт, то зможете пошкодити комунікації.
5
Без використання газового пальника або паяльної лампи, взимку землю можна тільки довбати за допомогою лома, сокири та кувалди. Замість багнетною лопати вам буде потрібно совкова, щоб відкидати мерзлі шматки, які ви будете шматок за шматочком відламувати. Робити це досить важко, тому, щоб викопати траншею або яму, запросіть кілька міцних помічників, готових вам допомагати.
Багато хто помилково вважають, що взимку копати не можна і неможливо. Аж ніяк, фахівці рекомендують в деяких випадках копати саме взимку . Наприклад, колодязі взимку копати набагато легше, ніж в іншу пору року. Як викопати яму взимку ? Вивчимо питання на прикладі колодязів.
Інструкція
1
Найзручніше копати в грудні, січні, лютому і першій половині березня. Якщо зима холодна, то копати можна весь березень. Взимку рівень ґрунтових вод падає, земля промерзає, не дозволяючи опадам проникати в грунт, тим самим створюється штучна засуха. Водний горизонт взимку має найнижчий рівень. Вважається, що якщо взимку при бурінні буде знайдена вода під шаром грунту, то вона буде там і в найспекотніше літо.
2
Місце під колодязь потрібно вибирати виходячи з багатьох факторів, в тому числі враховується його близькість до житлових приміщень. Дізнатися те місце, де проходить водоносний пласт, можна за допомогою пробного буріння. Якщо у сусідів по ділянці є колодязь, то завдання спрощується, потрібно всього лише дізнатися у них, на якій глибині вони копали свій колодязь.
3
У зимовий час всі роботи з викопування колодязя проводяться під шатром, всередині шахти температура не опускається нижче + 5 ° С. Зазвичай в колодязі знаходиться обігрівач, який постійно працює. Для заощадження тепла верхнє кільце колодязя вкутується плівкою з бульбашками повітря. По закінченню робіт необхідно закрити колодязь утеплювачем і плівкою, щоб уберегти шви колодязя від перепадів температури. А в іншому процес зимової роботи ніяк не відрізняється від літньої.
4
Зазвичай при викопуванні колодязя працює бригада з кількох людей. Один працює на забої з лопатою або ломом, наповнюючи відро грунтом, другий на гирлі криниці піднімає відро з грунтом за допомогою ворота на дерев'яних козлах і відносить вироблену породу у відвал. Якщо зустрічаються камені, їх необхідно викорчовувати з допомогою ломика, прив'язувати до мотузки і піднімати наверх тим же коміром на козлах. Таким же чином можна копати ями потрібного діаметра.
5
Пам'ятайте про життєво важливої необхідності дотримуватися техніки безпеки при проведенні подібних робіт! Якщо викопується досить глибока яма, слід обов'язково надягати на голову захисну каску.