Як в'язати схрещені петлю.

схрещеними називається петля, стінки якої розташовуються хрест-навхрест. Її старовинна назва - петля-хрест. При такій в'язці полотно виходить більш щільним і менше розтягується, а в деяких візерунках може виконувати декоративну роль.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - дві робочі спиці.
Інструкція
1
Щоб схрестити лицьові петлі, введіть праву спицю за задню стінку петлі на лівій спиці і захопіть робочу нитку зверху, витягніть її на лицьову сторону в'язання. Нитка перед виконанням даного елемента в'язання повинна знаходитися ззаду. Класична лицьова зазвичай пров'язується за передню стінку. У вас вийшла лицьова схрещена петля.
2
Щоб зв'язати схрещену виворітну петлю, робочу нитку розташуйте спереду в'язання. Введіть праву спицю за задню стінку петлі, захопіть робочу нитку знизу і витягніть на виворітну сторону роботи. Скиньте Провязав петлю з лівої спиці.
3
З використанням схрещених петель додайте петлі всередині пов'язаного полотна для формування скоса. Робоча нитка повинна знаходитися ззаду. Лівою спицею захопіть поперечну нитку, яка з'єднує дві петлі на правій і лівій спиці. Рухом від себе натягніть цю нитку. Далі введіть праву спицю за задню стінку утворилася петлі і пров'яжіть її як лицьову схрещену. Для додавання виворітного схрещеною петлі робіть ті ж дії, тільки робочу нитку захоплюйте знизу.
4
Додайте петлі також за допомогою накиду на праву спицю в особовому ряду. У наступному ряду просто пров'яжіть цей накид виворітного схрещеною петлею. Виходить невеликий отвір у в'язанні, але воно майже не помітно і виглядає акуратно.
Зверніть увагу
Інколи під час роботи доводиться частково розпустити в'язання. Перед насадженням петель знову на спицю ретельно стежте, щоб на звичайній гладі не з'являвся схрещені петлі. При подальшому в'язанні вони будуть різко відрізнятися від інших. Якщо при в'язанні щойно насадженого на спицю ряду вам зустрінеться неправильно повернена петля, зніміть її на праву спицю, переверніть і надіньте назад на ліву.
Корисна порада
схрещеними петлями в'яжуть рукавиці, шкарпетки та інші речі, щоб вони були більш міцними. Обмеження на їх використання накладає тільки перекошене полотна, особливо при панчішному в'язанні. Цей недолік пов'язаний з тим, що петлі повернені до поверхні полотна під деяким кутом.