Як налаштувати гітару самостійно.

Від настройки гітари залежить виконання будь-якого музичного твору. Щоб у потрібний момент інструмент вас не підвів, варто оволодіти деякими прийомами, які дозволять швидко скоригувати його звучання.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - камертон/тюнер.
Інструкція
1
Щоб налаштувати гітару , важливо додати чистий звук першій струні. Всі інші струни настроюються по ній. У злитті звуків налаштованої та замовною струни і полягає сенс настройки всього інструменту.
2
Скористайтеся камертоном, фортепіано, допомогою спеціальної комп'ютерної програми (тюнера). Зверніться до можливостей різноманітних електронних пристроїв з вбудованим мікрофоном, які дозволяють швидко встановити, наскільки засмучений ваш інструмент, і виправити становище.
3
Камертон являє собою невеликий інструмент і є еталоном при налаштуванні багатьох музичних інструментів. Він видає всього один звук, а саме «ля» першої октави. Цей же звук повинна видавати і перша струна вашої гітари. Врахуйте, що стандартна настройка передбачає досить сильний натяг струн. Початківцю гітаристу з непідготовленими м'язами пальців на них грати важко.
4
Якщо опір струн для вас занадто відчутне, то ослабте їх натяг. Це значно полегшить ваші заняття і допоможе опанувати складними технічними навичками гри на інструменті. Прийміть той факт, що ваші пальці повинні звикнути до опору струн, на що буде потрібно час. У міру зміцнення м'язів ви поступово підтягніть струни до стандартного натягу.
5
Налаштуйте першу струну. Спочатку послабте натяг всіх струн настільки, щоб вони перестали чинити будь-який опір. Визначте поглядом, на який валик намотана перша струна. Обертаючи відповідний кілочок пальцями лівої руки, правої контролюйте стан струни, щоб випадково її не обірвалася.
6
Натягуйте струну дуже обережно і повільно. Періодично перевіряйте ступінь її натягу, притискаючи її до грифа вказівним пальцем лівої руки на першому ладу. Як тільки ви почуєте «голос» струни і відчуєте деякий тиск (але не біль) на ваш палець, значить, інструмент можна назвати готовим для занять.
7
Друга струна настроюється по першій відкритій струні. Злегка підтягніть кілочок ослабленою другий струни і перевірте її звучання, притиснувши будь-яким пальцем лівої руки на п'ятому ладу. При цьому не забувайте, що рахунок ладів ведеться від головки гітари. Повільно підтягуйте струну, поки звук другий струни не зіллється з голосом першої.
8
Третю струну притисніть на четвертому ладу і налаштуйте по відкритій другій струні. Запам'ятайте, що всі інші струни притискаються на п'ятому ладу і налаштовуються аналогічно першим трьом.
Зверніть увагу
Синтетичні струни схильні до змін під час їх натягу (стиснення) і можуть впливати на звучання, що вимагає перевірки настройки і відповідного коректування.
Корисна порада
Не переживайте, якщо вам не вдалося налаштувати гітару з першого разу. Навіть професіонали нерідко відчувають великі труднощі при налаштуванні гітар з новими синтетичними струнами.