Як бути, якщо відповідач не прийшов до суду.

Ситуації, коли відповідач не є на судове засідання - досить поширене явище. Стаття № 233 Цивільно-Процесуального кодексу РФ дозволяє розглядати справу і виносити судове постанова заочно, якщо відповідач або позивач не висловив заперечення з даного питання.
Вам знадобиться
  • - заява до суду;
  • - повістка.
Інструкція
1
Позивач і відповідач повинні бути оповіщені про місце і час проведення судового засідання за позовною заявою. Якщо для розгляду справи мають бути присутні кілька відповідач ов, всім висилається повістка, яка вручається співробітниками пошти РФ під розписку.
2
Несвоєчасне повідомлення відповідач а чи повідомлення не по правилам, зазначеним у розділі №10 Цивільно-Процесуального кодексу РФ може призвести до того, що відповідач має право подати зустрічний позов і визнання заочного постанови суду недійсним.
3
Будь-який з відповідач ов має право письмово повідомити суд про свою відсутність з поважної причини і попросити перенести судове засідання на інший термін.
4
Якщо письмове повідомлення не надійшло і при цьому відповідач або відповідач і не з'явилися в призначений день в зазначений час, суд має право провести заочний розгляд справи і винести постанову .
5
Право позивача полягає в тому, що він може подати письмове прохання про перенесення строків розгляду справи або висловити бажання розглядати справу тільки в присутності відповідач а чи відповідач ов ( стаття №233, п.4 Цивільно-Процесуального кодексу Російської Федерації).
6
Судове засідання може бути перенесено на інший термін, якщо позивач пред'явив додаткові вимоги по вже спрямованому позовної заяви або відповідач подав зустрічний позов. У цьому випадку зобов'язані бути присутніми обидві сторони.
7
При розгляді справи заочно, за відсутності відповідач а, суд керується загальним порядком дослідження представлених доказів. При необхідності залучають експертів, і оголошується їх укладення. Допитуються викликані свідки, розглядаються документальні та речові докази.
8
Замість відповідач а на судовому засіданні може бути присутнім його законний представник з нотаріальною довіреністю. У цьому випадку постанова суду не вважається заочним, але незалежно від цього за законом може бути подана касаційна скарга для перегляду справи або дорозслідування нововиявлених обставин.
Зверніть увагу
Якщо відповідач не з'явився в суд. Досить часто розгляд справи відкладається через неявку однієї зі сторін. Ця ситуація може тривати роками, оскільки з невідомих причин більшість суддів не бажають ні розглядати справу без відповідача, ні приймати до нього які-небудь заходи (наприклад, штраф або примусовий привід).
Корисна порада
Якщо чоловік-відповідач не спадає на призначені судові засідання по шлюборозлучному процесу, то розлучення позивачеві отримати також можливо, навіть, якщо у подружжя є неповнолітні діти. Якщо відповідач не може зі своїх причин бути присутнім на цьому судовому засіданні, присвяченому шлюборозлучному процесу, він має право представити замість себе представника, оформивши довіреність у нотаріуса.