Як швидко вивчити фізику. фізика в вузі швидко.

Фізика - одна з основних природних наук, наук про природу. Вона стоїть в одному ряду з хімією і біологією. У своїх законах і методах фізика спирається на математичний апарат. Як і будь-яка інша наука, вона має свою систему визначень і припущень.
Вам знадобиться
  • - підручник;
  • - задачник;
  • - практикум;
  • - зошити;
  • - ручки.
Інструкція
1
Уявіть собі величезний торт з великою кількістю крему, бісквіта і шоколаду. Так от, вивчити фізику швидко - те ж, що швидко з'їсти цей торт: начебто все смачно, прекрасно, але якщо намагатися заковтнути цілком і разом - не засвоїться. Гірше того - вийде назовні. Тому постарайтеся розпланувати свій час так, щоб поступово з'їдати по маленькому шматочку і не допускати небезпечного пересичення.
2
Загальний курс фізики складається з декількох розділів: механіка, термодинаміка і основи молекулярно-кінетичної теорії, електрика і магнетизм, оптика, квантова механіка, ядерна фізика. Ці основні розділи вивчаються зазвичай саме в такому порядку.
3
Оскільки фізика спирається на математику, ви повинні досконало володіти математичним апаратом. Якщо в процесі вивчення фізики виявилися якісь математичні прогалини - постарайтеся їх заповнити, інакше зрозуміти фізичний матеріал буде важко.
4
Фізична система понять не така сувора, як у математиці, тому вивчати теорію і практику можна одночасно. На відміну від сухої математики, природничі науки вимагають творчого підходу, активної роботи уяви та обліку «психології» самої науки. Будь-яке явище фізики - не якась абстрактна річ, а цілком реальна подія.
5
Розпишіть на окремих листочках значення вводяться термінів, їх фізичний зміст. Чітко розмежовуйте одні поняття від інших, але при цьому будуйте між ними взаємозв'язку. Приміром, потужність - це робота, що здійснюються за одиницю часу. Згадайте формулу для роботи і підставте її в формулу для потужності.
6
Проведіть всі рекомендовані курсом лабораторні роботи, оформите їх відповідно до вимог. Як правило, в технічних вузах ставлять залік з фізики тільки в тому випадку, якщо у вас здані всі «лаби». По кожній темі вирішуйте принципові завдання, в тому числі і якісні.
7
У вивченні предмета вам допоможе складання шпаргалок. Це дозволить вам швидко охопити всі ключові моменти, систематизувати та узагальнити свої знання. На самому іспиті користуватися шпаргалками не рекомендується: це зіб'є з пантелику вас і при невдалому розкладі налаштує проти вас викладача.
Фізика вивчає найбільш загальні закономірності існування матеріального світу. Все, що відбувається в природі, є наслідком дії тих чи інших сил. Вивчаючи ці сили, можна просто спробувати визубрити їх список. Але правильніший інший підхід - через розуміння того, що і чому відбувається в навколишньому світі.
Інструкція
1
Існує два варіанти навчання. У першому випадку людина механічно заучивает різні істини, його головне завдання полягає в тому, щоб зуміти відповісти на питання викладача, здати іспити. Такий варіант не дає головного - розуміння, тому отримані знання виявляються дуже неміцними і швидко забуваються. Але є і правильний шлях, на якому знання здобуваються не через зазубрювання, а через розуміння досліджуваного матеріалу.
2
Для швидкого і міцного запам'ятовування існуючих сил необхідно знаходити конкретні приклади їх дії. Наприклад, підкинуті предмети падають вниз - це приклад впливу сили гравітації. Крім того, всі предмети мають вагою, що теж є нічим іншим, як наслідком гравітаційного впливу. Якщо людина, наприклад, важить 70 кг, то це означає, що він впливає на опору (стать, землю, платформу ваг) саме з такою силою, що виникає в гравітаційному полі Землі.
3
Логічно припустити, що на іншій планеті сила тяжіння буде інший, тому вага теж буде відрізнятися. Чому ж він буде дорівнює? Вага тіла дорівнює його масі, помноженої на прискорення вільного падіння. Прискорення вільного падіння вимірюється в метрах на секунду в квадраті і буде відрізнятися у різних планет. Наприклад, у Землі воно дорівнює 9,8 метра на секунду в квадраті, а у Місяця - вже тільки 1,6. Прискорення вільного падіння характеризує силу, з якою планета притягує тіла. Зверніть увагу, що маса характеризує не вага тіла, а його міру інертності. В умовах невагомості тіла нічого не важать, оскільки немає гравітації. Але щоб зрушити їх з місця, необхідно докласти певну силу. Чим масивніше тіло, тим більше повинна бути ця сила.
4
Уявивши, як змінюватиметься вага людини на різних планетах, ви зможете легко і швидко вивчити поняття гравітації, розібратися з вагою, масою, прискоренням та іншими поняттями даної теми. З'явиться струнке логічне розуміння процесів, при цьому досліджуваний матеріал не доведеться заучувати насильно, він буде запам'ятовуватися у міру його вивчення. І все тому, що ви розберетеся в суті явища, зрозумієте, що, як і чому відбувається.
5
Використовуючи цей принцип, ви зможете швидко вивчити і інші існуючі в природі сили. Наприклад, для вивчення електромагнітної взаємодії вам необхідно зрозуміти, як протікає електричний струм по провіднику, які поля при цьому утворюються, як вони взаємодіють і т.д. Розібравшись в цьому, ви будете розуміти, як працює електричний двигун, чому горить лампочка і т.д. і т.п.
6
Вивчаючи сили, обов'язково розбирайтеся в тому, як вони пов'язані між собою, на що впливають, які процеси відбуваються в світі під їх впливом. Знаючи це, ви легко зможете розповісти викладачеві про ту чи іншу силі, привівши конкретні приклади. Навіть якщо ви забудете при відповіді якусь формулу, це навряд чи знизить вашу оцінку. Для викладача важливо розуміння вами досліджуваного матеріалу, а формулу для конкретних розрахунків завжди можна подивитися в довіднику.