Куди ставити гірчичник.

Багато хто вважає, що гірчичники придумав Авіценна. Але достеменно науці це невідомо. Можна лише стверджувати, що цей простий і дієвий метод використовували ще наші предки. Звичайно, зовнішній вигляд їх гірчичників разюче відрізнявся від сьогоднішніх. Але їх лікувальні властивості залишилися незмінні.
Ефект гірчичників заснований на дії ефірної олії гірчиці. Воно розширює судини, знеболює і прогріває. А лікувальний фермент мірозін, який міститься в гірчиці, надає ще й протимікробну дію. Саме тому з їх допомогою можна лікувати безліч болезней.Существует кілька протипоказань для використання гірчичників. Ні в якому разі їх не можна ставити на уражену шкіру. Гірчиця не повинна потрапити на ранки або подряпини. Також неприпустимо їх ставити людям з шкірними захворюваннями: екземою, нейродермітом, псоріаз. У астматиків сильний аромат може викликати напад. А у алергіків - алергію, аж до набряку Квінке. Гірчичники також не можна використовувати, якщо у хворого температура тіла більше 37 градусов.Недопустімо ставити гірчичник на область серця, молочні залози і місця, де є родимки. Це може загрожувати серйозними проблемами. При простудних захворюваннях їх потрібно ставити на груди, спину (в районі лопаток або між ними), ікри і ступні ніг. Знімають гірчичники зазвичай через 15-20 хвилин, коли під ними шкіра добре прогріється і придбає червонуватий відтінок. Почервоніння може триматися кілька днів. При мігрені та підвищеному тиску гірчичники ставлять на шию, трохи нижче потилиці та ікри ніг. У цьому випадку їх можна тримати трохи менше, 5-10 хвилин. Їх ефект знімає практично будь-яку невралгічних біль. Тому їх можна ставити на будь хворобливу ділянку. Наприклад, на суглоби, поперек, лоб, віскі. Якщо у хворого людини шкіра дуже чутлива, то під гірчичник потрібно підкласти марлю, паперову серветку або бинт, змочений соняшниковою олією. Після зняття гірчичника шкіру під ним потрібно протерти сухою серветкою і змастити живильним кремом, щоб не було роздратування. Після їх використання потрібно полежати під теплою ковдрою не менше півгодини. Тому краще їх застосовувати на ніч.
Процедуру з гірчичниками зазвичай призначають при пневмоніях, бронхітах і невралгіях, а також як знеболюючий засіб. Під дією гірчиці до шкіри сильно приливає кров, що розширює кровоносні судини і полегшуючи хворобливі відчуття. Проте використання гірчичників має свої дозволені інтервали частоти використання, які потрібно дотримуватися, щоб не нашкодити організму.

Використання гірчичників

Гірчичники дозволяється ставити не частіше одного разу на добу, тоді як для дитини частота їх застосування не повинна перевищувати одного разу на два дні. Також не слід використовувати гірчичники довше, ніж протягом чотирьох-п'яти днів. Перед тим, як ставити гірчичники, їх потрібно змочити теплою водою, температура якої не перевищує 40 градусів - в іншому випадку гірчичник втратить свої лікувальні властивості. Потім вологу пластинку потрібно щільно притиснути до хворого місця і накрити її рушником, а також вкрити самого больного.Еслі у хворого занадто чутлива шкіра, під гірчичник можна підкласти шматок пористої бумагі.Горчічнікі заборонено ставити при температурі тіла понад 37 градусів і тримати на шкірі довше 15 хвилин, щоб не обпекти її. Через пару хвилин після їх приклеювання людина починає відчувати тепло, а потім печіння, що супроводжується почервонінням шкіри, викликаним великим припливом крові. При сильному палінні гірчичник необхідно моментально видалити і змастити шкіру пантенолом. Після закінчення процедури оброблену ділянку потрібно витерти вологою тканиною, потім просушити і зволожити за допомогою крему.

Особливості застосування

Аптечні гірчичники являють собою шматок щільного паперу з тонким шаром гірчичного борошна. Гірчичники, куплені в магазині, здатні зберігати свої властивості протягом року, однак для цього їх потрібно правильно зберігати - загорнути в папір і покласти в сухе прохолодне місце. При використанні самостійно приготованих гірчичників для дітей потрібно дотримуватися таких правил: змішати пшеничне борошно з сухою гірчицею в пропорції 1: 3 і помістити суміш на подвійний марлевий слой.Стандартное час накладення гірчичників становить не більше 15 хвилин, однак при неспокійному поведінці дитини його потрібно скоротити. Після видалення гірчичника залишки гірчичного компресу потрібно обов'язково видалити за допомогою вологої ватки і змастити оброблену шкіру звичайним дитячим кремом. При проблемах з легенями у дітей і літніх пацієнтів заборонено ставити гірчичники поруч з областю серця. Також не рекомендується використання гірчичників в період вагітності, оскільки вони можуть несприятливо впливати на стан жінки і розвиток дитини. При необхідності їх застосування потрібно попередньо отримати консультацію у гінеколога, провідного вагітність.