Як їсти повільно.

Звичка їсти швидко може привести до плачевних результатів. Для вас залишаться непоміченими відтінки смаку, ковтнув наспіх їжа гірше засвоюється, приносячи проблеми з травленням. Крім того, якщо ви боретеся із зайвою вагою або просто бережете фігуру, знизити темп поглинання їжі необхідно - так насичення буде наступати швидше, а обсяг з'їденого помітно зменшиться.
Інструкція
1
Перейдіть на дробове харчування, зменшивши порції і скоротивши проміжки між прийомами їжі. Чим ви голоднеє, тим швидше ви будете їсти, тому сідайте за стіл, не чекаючи, поки почне крутитися голова. Не читайте і не дивіться телевізор за їжею - так ви навіть не помітите, як з'їли навіть більше, ніж збиралися. Зосередьтеся на процесі, намагаючись отримувати задоволення від кожного шматочка. Фахівці-дієтологи розходяться в думках, що більш корисно - є на самоті або, навпаки, в компанії. Підлаштовуючись до чужого темпу, люди часто починають їсти швидше звичайного. Водночас, захопившись бесідою, багато майже забувають про власну тарілці. Визначтеся, що для вас більш властиво, і дотримуйтеся відповідного способу дій.
2
Вибирайте невеликі ложки та виделки. Зверніть увагу на сервіровку столу - чим вона складніше й вишуканіше, тим більше часу піде на обід або вечерю. Якщо блюдо хитромудро прикрашено, воно також буде з'їдатися вами повільніше. Все, що можна (м'ясо, овочі, фрукти), ріжте на маленькі шматочки - чим дрібніше порізана їжа, тим більше часу на неї витрачається. Хліб не відкушуйте від цілого скибки, а відламувати потрошку. Якомога довше і ретельніше пережовувати їжу - це не тільки корисно для травлення, але і призводить до більш швидкому насиченню, а головне - серйозно уповільнює процес їжі.
3
Не приступайте до їжі, якщо ви чимось стурбовані або засмучені - у стані стресу людина найчастіше за лічені хвилини проковтує набагато більший обсяг, ніж зазвичай, що не йде на користь ні травленню, ні зовнішності. Заспокойтеся, походіть, випийте води і тільки після цього сідайте за стіл, намагаючись сконцентруватися на тому, що ви їсте. Так ви і отримаєте задоволення від процесу, і зберетеся з думками.
Зверніть увагу
Намагайтеся, щоб прийом їжі рідше супроводжувався прийомом алкоголю - трохи випивши, люди зазвичай їдять швидше.
Корисна порада
Відправивши в рот чергову ложку салату або супу або шматочок котлети, покладіть столовий прилад на стіл. Візьміть його знову тільки після того, як зробите ковток.