Як ввічливо сказати "немає".

Піклуючись про почуття оточуючих, деякі люди перетворюються в безвідмовних помічників. Але, надаючи допомогу іншим, вони забувають про власні справи і інтересах. Необхідно навчитися ввічливо говорити «ні», щоб зберегти свої нерви і не зруйнувати стосунки зі знайомими.
Інструкція
1
Згадайте про те, як часто вам відмовляли, скільки разів ви робили через силу те, чого не хотіли. Багато хто починає використовувати інших людей, просто усвідомлюючи їх безвідмовність. Налаштуйтеся на ці думки і зрозумійте, що ви нікому не зобов'язані і можете зі спокійною совістю сказати «ні». Усвідомте те, що, відмовляючи людям, ви робите краще для себе.
2
Відмовте ввічливо, але твердо. В інтонації не повинно бути вибачатися, винуватих або запобігливих ноток. Зберігайте впевненість в голосі, щоб співрозмовник не міг вхопитися за вашу слабину. Щоб згладити твердість, Супроводьте відмову м'якою посмішкою.
3
Аргументуйте свою відмову. Іноді простого слова «ні» не вистачає, щоб переконати наполегливого співрозмовника. Додайте причину, з якої ви не зможете піти йому назустріч. Чи не виправдовуйтесь, говорите спокійно, просто пояснюючи людині свою зайнятість.
4
Виразіть невпевненість у своїх силах. Якщо вас просять зробити додаткову роботу або, приміром, допомогти в ремонті, скажіть, що ви не впораєтеся. Зробіть вигляд, що погано розбираєтеся в подібних речах, боїтеся зробити помилку, а вчитися цьому занадто довго.
5
Скажіть, що подумаєте, а потім відмовтеся. Якщо вам складно сказати людині в очі «ні», зробіть вигляд, що ви вагаєтеся і вам потрібен час, щоб подумати. Через деякий час, але не надто пізно, зателефонуйте і скажіть, що у вас не вийде йому допомогти.
6
Запропонуйте альтернативу. Спробуйте придумати, хто ще може допомогти вашому знайомому в рішенні його проблеми. Запропонуйте співрозмовнику звернутися до іншої людини, який краще розбирається в потрібних питаннях або не так зайнятий у справах.
7
Не піддавайтеся на лестощі і спроби маніпулювати вами. Компліменти про ваші здібності та навики від прохача - просто спосіб змусити вас вчинити так, як він хоче. Пам'ятайте про це, подякуйте за приємні слова, але залишайтеся при своєму рішенні. Співрозмовник може спробувати натиснути на жалість, проявити роздратування або образитися, намагаючись маніпулювати вами, але не здавайтеся і проявіть твердість.