Як відео зробити світліше.

Найчастіше відео, що знімається на аматорські цифрові камери, виявляється зайво темним. Це може статися як внаслідок вибору неправильного режиму зйомки, так і банального недоліку освітлення. За допомогою обробки в спеціалізованій програмі таке відео можна зробити світліше.
Вам знадобиться
  • - редактор відео VirtualDub, безкоштовно поширюваний на virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте файл відео, яке потрібно зробити світліше, в VirtualDub. Використовуйте клавіатурне скорочення Ctrl + O або виберіть пункт File, а потім "Open video file ..." в головному меню. Перейдіть в директорію з файлом відео, виділіть його і натисніть кнопку «Відкрити».
2
Відкрийте діалог управління фільтрами, застосовуваними при обробці потоку відео. Виберіть в меню Video і "Filters ...". Також можна натиснути Ctrl + F.
3
Додайте фільтр для зміни яскравості і контрасту кадрів. Клікніть по кнопці "Add ...". У списку з'явився діалогу Add Filter виділіть пункт brightness/contrast. Натисніть кнопку OK. Автоматично відобразиться діалог налаштування параметрів роботи фільтра.
4
Зробіть відео світліше. В діалозі "Filter: brightness/contrast" натисніть на кнопку Show preview. Відобразиться вікно попереднього перегляду Filter preview. Використовуючи повзунок і кнопки управління в даному вікні, перейдіть до перегляду якого-небудь кадру, щоб контролювати ступінь внесених змін. В діалозі настройки параметрів фільтра переміщайте повзунок Brightness вправо доти, поки зображення у вікні попереднього перегляду не стане досить світлим.
5
Проконтролюйте коректність встановлених параметрів роботи фільтра. Перегляньте різні фрагменти відео в основному вікні VirtualDub. Переконайтеся в тому, що результат вас влаштовує.
6
Увімкніть режим копіювання звукового потоку. Встановіть маркер на пункт Direct stream copy в розділі Audio головного меню.
7
Виберіть режим повної обробки відео. Встановіть позначку на пункті Full processing mode розділу Video головного меню.
8
Виберіть і настройте кодировщик потоку відео. Натисніть Ctrl + P або скористайтеся пунктами меню Video і "Compression ..." для відображення діалогу Select video compression. Виберіть в ньому потрібний кодек. Натисніть кнопку "Configure ..." для вибору ступеня стиснення і інших параметрів. Натисніть кнопки OK у всіх відкритих діалогах.
9
Створіть версію відео, зображення в якому зроблено світліше. Натисніть клавішу F7 або в головному меню програми виберіть пункти File і "Save as AVI ...". Вкажіть ім'я та каталог для збереження файлу в відображення діалогу. Натисніть «Зберегти». Дочекайтеся закінчення процесу кодування відео.