Як викопати картоплю.

Для деяких вирощування картоплі - спосіб прогодувати себе і свою родину протягом довгої зими, інші садять невелику грядку, щоб поласувати в кінці літа свіжим картоплею. У кожному разі, картоплю необхідно правильно викопати, щоб не зіпсувати урожай.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - вила;
  • - помічник;
  • - мотоблок;
  • - трактор.
Інструкція
1
Виберіть сухий погожий день, краще вітряний (щоб бульби краще обсохнули). Ранні сорти картоплі починайте прибирати в серпні, а пізні - у вересні. Подивіться на бадилля - якщо вона ще зелена, сильна, почекайте трохи. У разі якщо бадилля засохла, пожухла або з'їдена жуками, саме час почати викопування врожаю.
2
Невелику грядку викопуйте самостійно або з помічником. Візьміть штикову лопату або вила і застроміть в землю приблизно в 15-20 см від куща. Натисніть на рукоять як на важіль і вивірені кому землі. Одночасно притримуйте кущ рукою і тягніть вгору.
3
Якщо відразу витягнути картопляний кущ з грудкою землі не вдалося, копиці ще раз, трохи ближче. Дістаньте ком та обтрусіть зайву землю, зніміть бульби. Зручніше буде, якщо цим займеться ваш помічник.
4
Для обробки великої ділянки знайдіть або купіть мотоблок - з ним процес піде набагато швидше і з меншими фізичними зусиллями. Перед початком роботи очистіть поле від сміття, бур'янів і висохлих листя.
5
Налаштуйте глибину ходу мотоблока так, щоб копалка спиралася на твердий шар ґрунту, а не на верхній, пухкий. Пройдіть декілька метрів і оцініть якість вскопка - якщо серед викопаної картоплі є пошкоджені бульби, збільште глибину ходу і повторіть випробування.
6
Щоб мотоблок не йшов убік і не ушкоджувалися бульби, що лежать між рядами, спочатку копайте картоплю через ряд. Прибравши бульби та бадилля, пройдіться по залишилися рядам.
7
У промислових масштабах або на великому полі спробуйте знайти серйознішу техніку. Це може бути трактор зі спеціальною бороною або, в крайньому випадку, кінь. Врахуйте, що попередньо необхідно було посадити картоплю саме під цю борону, тобто перед посадкою скопати поле тим же трактором.
8
Викопаний картопля складайте на розстелений брезент, мішки або просто на землю, щоб бульби провітрилися і просушилися. Якщо на вулиці волого, проведіть сушку в темному приміщенні.