Які є традиції на Великдень.

Великдень - релігійне свято, що символізує відродження, кінець зими. Він завжди святкується навесні в день воскресіння Христа, і їм завершується найдовший Великий піст, який триває майже сім тижнів. Великодні традиції на Русі завжди були сумішшю язичницьких і християнських вірувань, що можна спостерігати навіть сьогодні.
Інструкція
1
Цього дня на столах віруючих людей і навіть атеїстів, яким подобається світла атмосфера цього весняного свята, присутні певні страви, які не їдять в іншу пору року. Господині готують паски - пресований в спеціальних формах з вершками і сметаною сир, випікають здобні паски, які прикрашають білою глазур'ю і різнобарвною обсипкою. Жоден стіл в це свято не обійдеться і без писанок - забарвлених та розмальованих яєць.
2
До Великодня спеціально пророщується пшениця. На яскраво-зелений килимок з її паростків укладаються невеликі пряники, які випікаються в формі жайворонків, зайців, курчат. Тарілка з цією прикрасою ставиться на святковий стіл.
3
Ці традиційні страви прийнято освячувати в церкві. Багато віруючих з ранку в свято відправляються туди. В церкви всю ніч іде служба, а потім починається хресний хід - батюшка обходить ряди прихожан, які стоять навколо церкви зі свічками та кошиками з великоднім частуванням. Він благословляє їх, освячує святою водою.
4
Після служби прийнято розговлятися - в будинках накривається стіл, на який ставиться частування і, обов'язково, священні паски, паска і яйця. Віруючі люди в цей день вітають один одного з воскресінням Христа і вітають словами: «Христос воскрес!», На що слід відповісти: «Воістину воскрес!». Потім слід троєкратний поцілунок.
5
Досить актуальною і донині залишається традиція битися фарбованими яйцями. Розколоте яйце дістається переможцю. Яйця - скляні, шоколадні, розцяцьковані пластмасові та металеві прийнято дарувати один одному. Ювеліри навіть виготовляють до цього дня яйця з дорогоцінних металів, каменів виробів. Це дорогий і приємний подарунок, який служить не тільки прикрасою, але й оберегом.
6
Великдень символізує собою початок життя, пробудження сил природи, тому її прикмети народ пов'язував з урожаєм, з родючістю і благополуччям. В деяких областях досі жива традиція - після нічної служби дочекатися і зустріти схід сонця. Чисте небо у цей момент вважалося прикметою гарного врожаю.
7
За традиції , в Великдень ходять в гості, зустрічаються з батьками та друзями.