Як годувати хвилястого папугу.

Корм повинен бути різноманітним, збалансованим за вмістом у ньому необхідних мікроелементів і вітамінів і складений з урахуванням віку птиці. Від того, чим годувати хвилястого папугу , безпосередньо залежить здоров'я, настрій і зовнішній вигляд птиці.
Інструкція
1
Основним компонентом в раціоні харчування хвилястого папугу є сухі зернові суміші. Вони включають в себе овес, просо, канареечник, насіння конопель і соняшнику. При самостійному складанні зерносмеси потрібно враховувати, що відсоток проса від загальної маси повинен становити 65%, вівса 20%, канаркового насіння 10% і 5% конопель і дрібних насіння соняшника.
2
В зимовий період та під час гніздування потрібно годувати хвилястого папугу пророслим зерном пшениці, вівса.
3
Необхідними компонентом в раціоні птахів є зелень, свіжі фрукти і овочі. Це основне джерело вітамінів. Їх потрібно давати щодня в необмеженій кількості.
4
Зелень підходить як городня (листя капусти, редису, шпинату, буряка), так і дикорастущая (листя кульбаби, подорожника, споришу). Не слід годувати птахів пряними травами, наприклад петрушкою.
5
Фрукти і овочі дають свіжі і очищені від шкірки. Годувати можна будь-якими фруктами і овочами, крім манго, хурми, папайї, авокадо, картоплі.
6
Не слід годувати папугу овочами з приготованих супів і рагу. Непридатні також зацукровані фрукти і мають кісточки з великим вмістом синельної кислоти (вишні, сливи, абрикоси).
7
В зимовий період, при відсутності свіжої зелені потрібно давати хвилястому папузі трав'яну муку. Для її приготування, зібрані навесні і раннім літом трави (листя кульбаби, молодої кропиви, бутони червоної конюшини, люцерни та інших трав), висушують в духовці і перетирають руками в муку. Зберігають у сухому місці в закритій тарі і додають в зернові суміші по 5-7% від загального обсягу.
8
Корисні хвилястим папугу м м'які корми: зварені на воді і без солі каші з рису, гречки, пшона. Консистенція каш повинна бути розсипчастою.
9
Необхідними є корми тваринного походження: варені яйця, знежирений сир, варені і подрібнені нежирні м'ясо і риба. Хліб, розмочений в молоці або солодкому чаї потрібно давати потроху і з обережністю. М'які корми слід давати один раз в день, вранці.
10
Щодня слід давати хвилястому папузі мінеральну підгодівлю: шкаралупу яєць, дрібний черепашник, річковий пісок, крейда. В якості такої може виступати сепія (біо-камінь з морепродуктів), шматок якої завжди повинен знаходитися в клітці.
11
Їду в годівницю слід підсипати невеликими порціями. Крім того в клітці постійно має стояти поїлка зі свіжою водою.
Зверніть увагу
Дуже важливо годувати птахів збалансованим кормом, що містить всі необхідні поживні речовини в правильних пропорціях. Техніка годування (правильне годування) хвилястого папугу. Зернову суміш зазвичай засипають в годівницю хвилястого папугу один раз в день, з вечора. Тоді птах, прокинувшись, чи не стане кидатися по клітці в пошуках їжі.
Корисна порада
Основа харчування і годівлі хвилястих папуг це зернова суміш, що складається приблизно з 70% - просо, різних видів, 10% - вівса, 20% -у складі сумішей зазвичай входять канарки, конопляне, лляне, трохи пшениці та ін . Просо повинно бути різних видів: червоне, біле, чорне, жовте. Докладний список дозволених овочів в статті: овочі для папуг. Каші для хвилястих папуг. Для різноманітності харчового раціону можна папуг годувати кашами.