Як вибрати кришталь.

Ефектний, тонкий і ніжний кришталь додасть будь-якому інтер'єру витонченість і смак. Щоб відрізнити якісний виріб, необхідно знати основні правила відмінності даного матеріалу.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що якісний і справжній кришталь, згідно зі світовими стандартами, повинен складатися з оксиду свинцю і скла. Втім, є ще богемский (калієво-кальциевое скло) і барієвий матеріал, який можуть додавати замість свинцю. Крім цього кілька років тому американці стали використовувати при виготовленні кришталю титан, який підвищує міцність. Таким чином, при виборі виробу звертайте увагу на маркування. Уважно вивчіть етикетку, наліплену на виріб. Врахуйте: чим вищий вміст свинцю (Pb) в матеріалі, тим краще якість. При цьому його зміст має бути не менше 10%.
2
Не забувайте, що якісний кришталь цінується за особливу гру кольору на гранях. Як правило, чим тонше малюнок на виробі, тим вища його ціна. При виборі кришталю уважно вдивіться в візерунки, на них ви повинні побачити різні кольори веселки.
3
Врахуйте, що у кришталь них виробів не існує поняття першого або другого сорту. При покупці уважно розгляньте матеріал на світло. Кожен виріб не повинно містити сторонніх вкраплень, помутніння або маленьких бульбашок (пустот). Також зверніть увагу на крайку, якщо ви обираєте чарки, келихи або фужери. Загострені краю виробу - знак якісного кришталю.
4
При виборі кришталю акуратно стукніть по виробу ручкою або олівцем. При цьому повинен видатися характерний тонкий звук, який триває не менше 4-5 секунд.
5
При покупці виробу зверніть увагу на його вагу. Справжній і якісний кришталь не може бути занадто легким.
6
Не забувайте, що при експлуатації виробів з кришталю необхідно уникати впливу високої температури. Так як розчинні сполуки, що містяться в матеріалі, можуть потрапити в їжу. Чи не наливайте в кришталь ниє келихи (фужери) гарячі напої.