Як підібрати телевізійну антену. Як підібрати антену до телевізора.

Правильно підібрана телевізійна антенна є запорукою високої якості прийнятого сигналу. Тип і характеристики антени безпосередньо залежать від місця, де вона буде встановлена. Зокрема, основну роль грає віддаленість від телецентру.
Інструкція
1
При виборі антени слід враховувати такі фактори, як відстань до передавальної вишки, наявність на колії приймання дерев, високих будівель або інших споруд, присутність багатоповерхових будівель в протилежній від телецентру стороні, кількість прийнятих у вашому населеному пункті каналів.
2
Якщо телевежа знаходиться в прямої видимості, проблем з прийомом сигналу зазвичай не виникає, ви можете використовувати найпростішу антену без підсилювача, навіть кімнатну. Іноді може виникнути проблема надмірного сигналу, в цьому випадку використовуйте його ослабитель (атенюатор). Якщо відстань перевищує кілька кілометрів, слід вибрати зовнішню антену . Не використовуйте без необхідності антени з підсилювачами, так як це негативно позначається на якості зображення.
3
Наявність великих будівель на стороні, протилежної телецентру, може призвести до того, що у предметів на екрані буде видно контури. Так відбувається тому, що антена приймає відбитий від будівлі сигнал. У цьому випадку зверніть увагу на те, які антени встановлені у сусідів. Поцікавтеся у них якістю зображення і придбайте антену , що забезпечує найкращий прийом.
4
Чим більше віддаленість від телецентру, тим слабкіше сигнал, що приймається. При видаленні на кілька десятків кілометрів буде потрібно антена з підсилювачем сигналу. Зараз дуже поширені так звані «польські» антени у вигляді металевої решітки з директорами та встановленим прямо на антені підсилювачем. Харчування до підсилювача подається по кабелю. Постарайтеся знайти антену іншого типу, так як «польські» вельми ненадійні, їх підсилювачі дуже часто згорають під час грози. Крім того, часто великий рівень перешкод.
5
Якщо ви все-таки придбали таку антену , грамотно підберіть підсилювач - він повинен бути тим потужніше, чим далі розташований ваш будинок від телевізійного центру. Зайве посилення принесе тільки шкоду, так як будуть посилюватися все паразитні сигнали. При покупці скажіть продавцеві, яку відстань від вас до телевежі, і він підбере потрібний підсилювач. При установці антени ретельно затягніть всі гвинти, що кріплять її елементи. Змастіть їх зовні графітової змазкою, це полегшить в майбутньому можливий ремонт. Про конструкції і особливості використання таких антен ви можете прочитати тут: http://radiostorage.net/?area=news/388.
6
Найкращі рекомендації з вибору антени можуть дати спеціалісти, що займаються установкою антен у вашому регіоні. У багатьох випадках звернутися до них буде вигідніше, ніж ставити антену самому і пізніше, при поганому результаті, набувати іншу. Найкращий же результат за якістю сигналу ви можете отримати, встановивши супутникову антену . Наприклад, комплект від «Триколор ТВ» обійдеться вам, з установкою, в межах 10 тисяч рублів. За ці гроші ви отримаєте можливість дивитися близько 80 каналів при абонентській платі 600 рублів на рік. Встановити і налаштувати супутникове обладнання цілком можна самостійно, це заощадить вам приблизно 2000 рублів.