Як поводитися з дітьми дошкільного віку. бесіда Як правильно себе вести в дитячому садку.

У дошкільному віці формуються основи поведінки, моральних цінностей і характеру, які в майбутньому розкриються повною мірою. Тому батькам необхідно збудувати довірчі відносини зі своїми дітьми і підготувати їх до життя в суспільстві.
Інструкція
1
Почніть виховання дошкільників з прищеплення їм основних моральних цінностей: поняття про доброту, співчуття, дружбу, повагу до старших, взаємовиручку і допомоги. Читайте дітям повчальні вірші та казки, де добро перемагає зло. Найчастіше грайте в рольові ігри, які вчать співпраці та взаємодопомоги.
2
Поясніть правила ввічливої поведінки. Найголовніше - це особистий приклад, якщо батьки тактовні і ввічливі, кажуть «спасибі», «будь ласка», «вибачте», то і дитина стане їм наслідувати і швидко навчиться елементарним правилам поведінки.
3
Навчіть дитину дисципліни і самостійності. Малюк повинен чітко для себе з'ясувати, що за всі свої слова і вчинки доведеться рано чи пізно відповідати. Розкажіть, як себе потрібно вести в колективі - так ви психологічно підготуєте дитини до школи. Діти, які ходили в дитячий сад, простіше адаптуються до шкільного життя. З домашніми малюками необхідно провести підготовчі бесіди.
4
Привчайте дошкільника до праці. Нехай малюк допомагає вам і на практиці освоює корисні навички. Наберіться терпіння, пояснюйте дитині, як потрібно правильно що-небудь зробити. Покажіть йому кілька разів, поки він не зрозуміє - таким чином ви передаєте йому свій досвід. З часом доручіть дитині виконання нескладної домашньої роботи.
5
У віці 5-6 років діти починають просити купити їм домашнього вихованця. Домовтеся, що дитина сама буде доглядати за твариною або визначте заздалегідь, які обов'язки по догляду за улюбленцем повністю ляжуть на плечі малюка. Спілкування з тваринами вчить дітей доброті, відповідальності, дружбу і співчуття.
6
Розкажіть дошкільнику про правила безпеки. Це дуже важливо і вбереже малюка від багатьох неприємностей або навіть справжнього лиха. Проведіть з ним бесіди про правила дорожнього руху: в якому місці переходити дорогу, що позначають кольори світлофора. Розкажіть, як правильно поводитися з незнайомими людьми. Навчіть користуватися газовими та електроприладами. Повноцінне дружнє і довірче спілкування з дітьми допоможе вам уникнути багатьох проблем в перехідному віці.