Як знайти клієнтів психолога.

Робочий час досвідчених психологів, які мають приватну практику, розписано по хвилинах: ледь двері закривається за одним клієнтом, як до кабінету входить наступний. Як же молодому початківцю психологу знайти своїх пацієнтів і напрацювати клієнтську базу?
Вам знадобиться
  • - папір та ручка;
  • - інтернет;
  • - skype;
  • - оголошення;
  • - візитки.
Інструкція
1
Попросіть ваших близьких розрекламувати вас. Цей спосіб називається «американський». Візьміть листок і запишіть імена всіх ваших знайомих - їх повинно вийти більше сотні. Потім, згідно одержали списку, зателефонуйте їм, поцікавтеся справами і повідомте, що ви відкриваєте приватну практику, і до вас можна звертатися за консультацією.
2
Пошукайте клієнтів на форумах. Чи не на відомих форумах і спільнотах психологів - одиничних клієнтів там і без вас розхват досвідчені фахівці. Зайдіть на жіночий форум, форум молодих батьків або навіть на форум автомобілістів - ви напевно натрапите на тему «Дівчатка, порадьте хорошого психолога».
3
Задайте в рядку пошуку відповідний запит «шукаю дитячого психолога в Москві» (при цьому можна включити функцію, щоб пошук був виключно по форумах), і ви прочитаєте повідомлення потенційних клієнтів, які потребують вас .
4
засвітився в місцевій газеті, на радіо, на телебаченні. Люди схильні вірити тому, що говорять у засобах масової інформації, тому, якщо вас побачать по телевізору, шанс знайти клієнтів зростає. Для початку спробуйте просто написати статтю в газету з розповіддю про цікавий випадок з вашої практики, наприкінці вказавши, що ви практикуючий психолог, і залишивши свої контактні дані.
5
Шукайте потенційних клієнтів в їх місцях проживання. Ви спеціалізуєтесь на дитячої психології? Домовтеся з адміністрацією і розвісьте оголошення в дитячих розважальних центрах, спортивних школах. Хочете допомагати дорослим людям справлятися зі стресом? Домовтеся з керівником ТРЕЙНІНГ для офісних працівників. У відведений вам час слід розповісти, чим ви займаєтеся, яку допомогу могли б надати, залишити свої контактні дані.
6
Використовуйте сучасні технології у своїй роботі. Зараз стають популярними он-лайн консультації. Якщо ви будете використовувати skype для роботи з людьми, ваша база потенційних клієнтів суттєво розшириться.
Психолог - професія нині дуже затребувана. Люди починають усвідомлювати необхідність звернення до інженерів людських душ. Однак, держава, всупереч зростанню популярності психологів серед населення, залишає оплату праці фахівців на надзвичайно низькому рівні. Як же заробити психологу , щоб по життю просував не тільки професійний інтерес, а й почуття задоволення за оцінений по достоїнству працю?
Інструкція
1
Нарощуйте власну базу клієнтів. Кількість людей в ній прямо пропорційно доходу. Просіть після консультації давати відгуки в письмовому вигляді. Гарний зворотний зв'язок можна використовувати в роботі по залученню нових клієнтів, а невдалі відгуки будуть приводом поліпшити методи і стиль роботи. Просіть клієнтів, оцінили якість ваших послуг, рекомендувати консультації їх друзям і знайомим. Можна пообіцяти знижки за перші зустрічі з фахівцем.
2
Продумайте спеціалізацію. Неможливо бути професіоналом у всьому. Потрібно вибрати напрямки, в яких ви розбираєтеся найкраще. Перспективні та найулюбленіші також візьміть за профільні. Скрізь вказуйте свою спеціалізацію. Віддрукуйте візитні картки, де розміщуйте контактну інформацію. Так вас буде простіше знайти в разі потреби.
3
Займайтеся просуванням своїх послуг через інтернет. Створіть сайт або блог, де майбутні клієнти зможуть познайомитися з вами. Соціальні мережі - досить сильний інструмент для самореклами, адже опублікована на сторінці новина відразу стає надбанням всіх друзів.
4
Беріть участь в партнерських програмах з колегами. Проводьте спільні тренінги та майстер-класи. Разом набирати учасників на платні заняття простіше і швидше. Зараз популярними є також тренінги через інтернет та виїзні семінари. Спробуйте себе в нових напрямках.
5
Якщо не готові до самостійних проектам, влаштуйтеся працювати в тренінг-центр з хорошою репутацією. На ринку є компанії, які надають психологічні послуги вже багато років. Таку роботу можна розглядати і як постійну, і як стартовий майданчик для чогось більшого.
6
Влаштуйтеся у велику компанію тренером з підготовки персоналу. Західні фірми, як правило, добре оцінюють даний вид діяльності. Разом з офіційною роботою ведіть приватну практику.
7
Для розкрутки своєї діяльності може знадобитися від кількох місяців до півтора-двох років. Якщо грошей у вас все ще немає, подумайте: що заважає вам отримати їх? Цілком можливо, після чесної відповіді, ваші справи підуть в гору.