Як підібрати акустику для автомагнітоли.

Для якісного відтворення музики автомобіль - невдале місце. Простір обмежено, слухач щодо до акустичних систем знаходиться несиметрично. Звук від лівих динаміків до водія доходить швидше, ніж від правих. Панелі салону автомобіля добре відображають звук, а оббитий тканиною стелю і сидіння поглинають звукові хвилі. В автомобілі багато і сторонніх звуків (дребезг панелей, шум від їзди). Тому звук від динаміків зазнає масу змін, а підібрати акустику вкрай складно.
Інструкція
1
Аудіосистема в машині дуже складний комплекс. Щоб звук був якісним, важливо грамотно підібрати всі компоненти акустичної системи, враховуючи особливості конкретного автомобіля. Кінцевий результат залежить від правильного підбору всіх компонентів. Зіпсувати навіть найкращу аудіосистему може незначна деталь, така як джерело сигналу або сполучні провода.Прі виборі колонок зверніть увагу на корпус. Постукайте по ньому. Якщо ви почуєте послезвучія після удару, значить, корпус погано заглушений. Такі колонки купувати не варто. Адже це не корпус гітари, у якого завдання увійти в резонанс із струнами.
2
Перевірте низ і задню панель у колонки (отвір - порт фазоинвертор). Увімкніть звук (бажано щоб звучали басові складові), а продавця попросіть закрити або відрити отвори рукою. Самі відійдіть на невелику відстань. Якщо різниці в звуці ви не чуєте, значить, порт фазоинвертор у цих колонок не працює. Колонки даватимуть звук поганої якості.
3
Придбайте сабвуфер. Сабвуфер - це спеціальний динамік, який призначений для відтворення низьких частот. Шум дороги в движущимся автомобілі заглушає саме цей низькочастотний діапазон. В даний час випускаються дуже компактні сабвуфери, які можна встановити навіть під сидінням. Наприклад, сабвуфер розміром 13 см Focal 13WS.
4
Джерело сигналу. Сучасні автомобілі комплектуються штатним CD-ресивером (CD-програвач, радіоприймач і вбудований підсилювач). Зазвичай потужність цих вбудованих підсилювачів не достатньо висока, немає можливості їх підключення до зовнішніх підсилювачам. Тому якщо ви вирішили замінити акустику , штатну «голову» замініть або змінюйте для підключення зовнішніх підсилювачів.
5
Щоб перевірити среднечастотник - найдорожчий і найважливіший динамік в системі, поставте диск з класичною музикою. Оцініть достовірність звуку. Підключіть другу колонку і оцініть глибину і ширину звуку.
Корисна порада
Перш ніж купувати акустичну систему, наведіть довідки про виробника, почитайте відгуки в інтернеті.