Як подивитися, Яка материнська плата варто. безкоштовна програма для визначення конфігурації комп'ютера.

Материнська плата (Motherboard) - основна плата , на яку встановлюються всі інші компоненти системного блоку: шини розширення, контролери, центральний процесор, ОЗУ, порти і т .буд. Необхідно знати модель Mb, щоб правильно вибрати той або інший пристрій.
Інструкція
1
Визначити тип і виробника «материнки» можна різними способами. Відверніть стягують гвинти і зніміть бічну панель системного блоку. Назва моделі зазвичай пишуть між слотами PCI, між слотами пам'яті і процесором або вздовж верхнього краю плати. Після включення комп'ютера моделі деяких материнських плат виводиться на монітор першим або другим екраном. Натисніть клавішу Pause/Break, щоб встигнути прочитати назву.
2
Можна застосувати програмний спосіб. Скачайте на сайті розробника безкоштовну програму PCWizard http://www.cpuid.com/softwares/pc-wizard.html Розпакуйте архів і запустіть PC Wizard.exe. Натисніть кнопку «Залізо» і клацніть по іконці материнської плати. В інформаційному вікні з'являться дані про виробника Mb, розробника BIOS, її моделі, чіпсеті і шинах розширення плати.
3
Для отримання більш детальної інформації клікніть по пункту «Материнська плата ». Програма проведе аналіз пристрою і виведе результат в нижній частині екрана.
4
Ще одна безкоштовна програма для визначення конфігурації комп'ютера - System Information for Windows (SIW). Завантажити її можна на сайті розробника http://www.gtopala.com/siw-download.php. Запустіть програму. Щоб встановити російськомовний інтерфейс, в меню Tools виберіть команду Options. У випадаючому списку Language відзначте потрібний пункт. У лівій частині екрана розкрийте вузол «Обладнання» і клацніть по пункту «Материнська плата ». У розділі «Резюме» буде виведена інформація про виробника плати, її модель, версія і серійний номер.
5
Скачайте з сайту виробника http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.60-setup-en.exe безкоштовну програму CPU-Z і запустіть її. Перейдіть у вкладку Mainboard. У розділі Manufacture програма виведе назва фірми-виробника, в розділі Model - модель «материнки». Крім цього, ви можете отримати інформацію про всі пристроях, інтегрованих в материнську плату.
Материнська плата - це складне, багатошарове комп'ютерний пристрій, що є центральним вузлом комп'ютера. На ній встановлені основні складові персонального комп'ютера, такі як центральний процесор, ОЗУ, модулі розширення (відеокарта, звукова карта) і багато іншого.
Інструкція
1
Материнські плати бувають різних моделей і бажано знати, якої моделі материнська плата встановлена на вашому комп'ютері. Ця інформація необхідна в першу чергу для установки драйверів. Найпростішим методом подивитися, яка материнська плата встановлена - це почуття документацію на комп'ютер. Але в разі її відсутності - можна дізнатися модель материнської плати іншими способами: По-перше, необхідна часткове розбирання комп'ютера - потрібно зняти бічну кришку і подивитися, яка материнська плата встановлена. Метод дуже простий і надійний. Але потребує докладання деяких зусиль.
2
Можна подивитися, якої моделі материнська плата , під час завантаження після включення комп'ютера. Це перша або друга заставка. Цей метод так само, як і перший простий, але не завжди материнська плата підтримує цю функцію
3
Також можна подивитися, яка материнська плата встановлена, скориставшись програмою Everest, якщо встановлена ОС Windows. Ця програма призначена для аналізу конфігурації комп'ютера і отримання інформації про його компонентах. Гідність програми Everest в тому, що вона працює з усіма моделями материнських плат.
4
У разі якщо на комп'ютері встановлена операційна система Linux, то можна скористатися утилітою dmidecode. Даний метод вимагає установки програми і вміння працювати з нею.
5
Є ще спосіб визначити, якої моделі встановлена материнська плата , але їм здатний скористатися знаючий користувач персонального компьютера.Необходімо завантажити програму BIOS Agent. Після запуску програми натиснути на «Get BIOS Info», далі на «Save results» - створиться текстовий файл, в якому і буде міститися необхідна інформація. Для отримання більш точної інформації слід повідомити про кількість розташованих на материнській платі слотів PCI, ISA, роз'ємів пам'яті і процесорних роз'ємів.