Як вибирати день хрещення.

Водохреще - це духовне народження людини, її приєднання до християнської віри і очищення від гріхів. В останні роки все більше батьків прагнуть хрестити дитину в дитинстві, щоб з самого раннього віку виховувати в православних традиціях. Щоб визначитися з найбільш придатною для хрещення малюка датою, потрібно врахувати кілька моментів.
Інструкція
1
За церковними канонами прийнято здійснювати Таїнство Хрещення на 40-й день життя дитини, але суворого встановлення на цей рахунок немає. Більшою мірою це пов'язано з післяпологовим станом і відновленням організму матері. Для входження в храм вона повинна отримати благословення батюшки після прочитання спеціальної молитви. Якщо ж малюк захворів, священика можна запросити додому або в лікарню раніше цього терміну.
2
Взагалі, церква дозволяє хрестити дитину в будь день за бажанням батьків, головне, щоб їх намір виховати чадо в християнській вірі було твердим. Заборон і обмежень на будь-які дні для Таїнства Хрещення немає, але в конкретному храмі можуть бути свої правила, тому, вибираючи дату, уточніть її у служителів.
3
Дуже часто обряд проводиться для декількох охрещених одночасно, але якщо ви хочете, щоб він відбувався тільки вашої дитини, домовтеся з священником на той день, коли інших бажаючих немає.
4
Багато мам і бабусі бояться хрестити малят в холодну пору року, тому що їх занурюють у воду, а будучи мокрими, вони можуть застудитися. Якщо ви належите до числа таких батьків, краще почекайте, поки встановиться тепла погода.
5
У колишні часи немовлят нарікали іменами святих, пам'ять яких припадала на день хрещення . Тепер же можна діяти від зворотного: знайдіть в церковному календарі дати, в які святкується пам'ять святих, виберіть ту, яка слідує за днем народження вашої дитини, і хрестіть малюка.
6
Можна приурочити хрещення до церковних свят: Великодня, Трійці, Казанської ікони Божої Матері і т.д. Але візьміть до уваги, що в цей час в храмі буває велике скупчення людей, і малюк може злякатися.
7
Враховуйте індивідуальні особливості дитини: його вік, відносини з оточуючими, як він буде вести себе на руках у хресних і т.д. Шестимісячний малюк може сприйняти обряд спокійно, а через 2-3 місяці - крутитися і плакати.
8
Крім того, церковні традиції забороняють жінкам відвідувати храм під час місячних, тому важливо, щоб день хрещення не прийшов для хрещеної матері на цей період.