Як усунути дефекти мови.

«Картавий», «шепелявий» - багатьом школярам знайомі ці образливі прізвиська, які не відстають від дітей до тих пір, поки вони не навчаться вимовляти правильно потрібну літеру. Звичайно, таке може трапитися і само собою, однак над усуненням дефекту мови краще попрацювати, щоб прибрати його напевно.
Інструкція
1
Дефекти мови частіше бувають набутими, ніж вродженими, тому батькам краще не допускати їх виникнення. Більше розмовляйте з дитиною, при цьому не сюсюкайте, а проговорюйте слова чітко і правильно, дивіться розвиваючі передачі, читайте книги. Якщо дитина неправильно вимовляє якусь букву, ненав'язливо виправляйте його.
2
Анкілоглоссія - вроджений дефект, який характеризується дуже короткою вуздечкою язика. За рахунок цього мова не може нормально рухатися, і дитина вимовляє безліч звуків неправильно. Деякі діти пристосовуються до такої особливості і згодом можуть навчитися нормально говорити, в інших же дефекти мови не зникають доти, поки вуздечку не підрізає. Операція ця швидка і легка.
3
Прекрасний спосіб навчитися вимовляти правильно не піддаються букву - це скоромовки. Виберіть ті фрази, які спрямовані на відпрацювання звуків, які ви не вимовляє, і тренуйтеся вимовляти їх кожен день. Приміром, для дітей, котрі не вимовляють букву «р», це буде такі скоромовки: «Оренбурзький орендар орендував для свого друга адмірала арбалет», «Красуня Карина - на картині». Тим дітям, у яких труднощі з вимовою «ш», слід по кілька разів на день повторювати «Миші з шаллю пустують» і «Козак з шаблею скакав до Сашка грати в шашки». Якщо проблема полягає в проголошенні букви «л», підійдуть «Полили ви лілії?» І «В покладах заліза лежить жезл з желе».
4
Героїня Муравйової з фільму «Карнавал» набивала рот горіхами і промовляла скоромовки. У давнину оратори, тренуючи свою майстерність, клали в рот маленькі камінчики і говорили, тримаючи їх у роті, до тих пір, поки мова не ставала виразної. Спробуйте скористатися цим способом і попросити дитину розповісти скоромовку або прочитати уривок з книги, тримаючи в роті який-небудь предмет. Зрозуміло, позбавлятися від дефектів мови таким способом можна тільки з досить дорослими дітьми, котрі не проковтнуть неїстівну річ і не подавляться їй.