Як назвати театральний гурток.

Як з безлічі варіантів назв для театрального гуртка вибрати один-єдиний? Це залежить від того, на що ви вирішили орієнтуватися: на вік учасників, на аудиторію, на приблизний репертуарний план. Можливо, вам захочеться вибрати який-небудь професійний термін або зробити ставку на ім'я якого-небудь відомого всім персонажа.
Інструкція
1
Орієнтуйтеся при виборі назви для театрального гуртка на вік його учасників. Дитячий колектив (до 14 років) доречно буде назвати одним з імен казкових героїв («Чиполліно», «П'єро», «Оле-Лукойє»). Юні театрали і гуртківці віком, можливо, не будуть проти «Гамлета», «Дон Кіхота» або навіть «Фігаро». Не використовуйте імен персонажів книг і фільмів, чиї автори знаходяться в доброму здоров'ї, без їх письмового дозволу (що часом зробити вельми проблематично через різних юридичних тонкощів, матеріальних затрат або, наприклад, мовного бар'єру).
2
Подумайте, хто буде приходити на ваші спектаклі. Якщо ви плануєте виступати в основному перед дітьми, то і назва вашого театрального гуртка повинно бути зрозуміло малюкам, викликаючи у них позитивні емоції. Наприклад, «Веселий Карлсон», «Буратіно і компанія», «Сестри й брати Грімм». Однак підліткова і молодіжна аудиторія досить вибаглива. В даному випадку не потрібно вибирати занадто вигадливе назва. І в той же час воно може бути незвичайним і навіть епатуючим. Наприклад, «Ми разом», «Світло і уявлення», «Кроки за сценою».
3
Візьміть за основу майбутній репертуар. Так, якщо ви збираєтеся ставити скетчі, репризи, п'єси-пародії, то не виключено, що вам припадуть до смаку такі назви: «Блазень з нами», «Завсідники», «Балаганчик», «Доміно». Якщо ви збираєтеся орієнтуватися на серйозні драматичні твори, то і найменування гуртка повинно бути відповідним: «Сфера», «Дзеркало», «Тема», «Ситуація» і т.п.
4
Виберіть назви, що асоціюються у глядачів та учасників гуртка з театром, а саме: - найменування жанрів («Драма», «Реприза», «Мініатюра», «Інтермедія»); - найменування структурних одиниць творів («Явище» , «Пролог», «Експозиція»); - терміни, пов'язані з роботою над постановкою і з оформленням сцени («Мізансцена», «Реквізит», «Декорація»); - терміни, пов'язані з пристроєм сцени і глядацької зали («Рампа» , «Кулиса», «Галерка», «Партер»).
5
Вирішіть, чи буде доречним називати театральний гурток в честь відомих драматургів або їх п'єс. З одного боку, це означає, що ви прагнете відповідати заданим рівнем. Але з іншого, це може здатися занадто претензійною, особливо якщо поставлення не будуть вдалими.
6
Не вибирайте занадто довгих назв і постарайтеся обійтися без якісних прикметників (великий, малий, гарний, прекрасний, новий, старий, веселий, сумний тощо). Або, принаймні, використовуйте їх так, щоб вийшло словосполучення мало хоч якесь відношення до мистецтва. Наприклад, «Нове століття», «Малий зал», «Сумний образ».