Як в командному рядку перейти до папки. Як перейти до папки в коммандной рядку.

В сучасних операційних системах з графічним інтерфейсом для переміщення до потрібної папці використовується за умовчанням програма-менеджер файлів. Здійснювати цю операцію в інтерфейсі командного рядка доводиться дуже рідко, але якихось спеціальних знань в цих випадках не потрібно, достатньо простих правил оформлення всього однієї DOS-команди.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Запустіть термінал командного рядка - відкрийте головне меню операційної системи, наберіть на клавіатурі «кому» і виберіть посилання «Командний рядок» у списку результатів пошуку. У більш ранніх версіях ОС Windows - наприклад, Windows XP - натисніть клавіші Win + R, введіть cmd і натисніть Enter.
2
Якщо потрібна папка розміщена не так на системному диску, введіть букву потрібного томи, поставте двокрапку і натисніть Enter. Після цього можна набирати команду переходу до конкретної папці диска.
3
Використовуйте команду chdir або її скорочений варіант cd для переміщення до потрібної папці . Єдиний обов'язковий параметр, який треба вказати разом з цією командою - шлях до папці від кореневої директорії диска. Введіть його, відокремивши від самої команди прогалиною, а потім натисніть клавішу Enter.
4
В ОС Windows останніх версій - Vista і Seven - є можливість запустити інтерфейс командного рядка з уже виконаної командою переходу в потрібну папку. Для цього використовуйте файл-менеджер цієї операційної системи - «Провідник». Перейдіть за його допомогою в зацікавив вас каталог, натисніть клавішу Shift і клацніть іконку папки правою кнопкою миші. Виберіть у контекстному меню пункт «Відкрити вікно команд», а інше - запуск терміналу і перехід в цю папку - зробить ОС.
5
«Провідник» Windows можна використовувати і роботі з командою cd у вже запущеному емуляторі командного рядка. Спочатку звичайним способом наберіть команду і поставте пробіл. Щоб не вводити з клавіатури довгу адресу розміщення папки, скопіюйте його в адресному рядку менеджера файлів і переключіться в термінал командного рядка. У ньому стандартні гарячі клавіші Windows, включаючи призначені операціями копіювання і вставки, не працюють, тому розкрийте контекстне меню і виберіть рядок «Вставити». Після цього залишиться натиснути Enter для здійснення операції.