Як повернути розширення.

Розширення для файлу - це приблизно те ж, що і бирка на багажі, який ми здаємо в аеропорту. Навантажувальна бригада, навіть якщо щось переплутає, з цієї бирці може однозначно визначити, в який літак слід занурити багаж. Точно так же операційна система повинна передати файл з додатком, за яким закріплено використане в назві розширення, коли ви двічі клацаєте його мишкою. Якщо розширення видалено або спотворено, це неминуче викличе проблеми з обробкою файлу.
Інструкція
1
Зміна назви файлу можна скасувати «за гарячими слідами». Якщо ви видалили або поміняли розширення в «Провіднику» і після цього не закривали вікно програми, натисніть «гарячі клавіші» Ctrl + Z. Це поєднання призначене функції скасування останньої дії. Якщо ви натиснете це поєднання ще раз, буде скасовано передостаннє дію і т.д. Таким способом ви можете «відкотити» ситуацію до того моменту, коли файл ще мав потрібне розширення.
2
Якщо ж потрібно лише повернути відображення розширень файлів в «Провіднику» і на робочому столі, зробіть це через налаштування параметрів папок. Щоб викликати на екран відповідний компонент операційної системи в ОС Windows 7 і Vista розкрийте головне меню системи - натисніть клавішу Win. Наберіть з клавіатури «тат» і клацніть по посиланню «Параметри папок» у верхньому рядку результатів пошуку або просто натисніть Enter.
3
У вікні установок, що визначають відображення папок, перейдіть на вкладку «Вид» і в переліку налаштувань під написом «Додаткові параметри» знайдіть рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Приберіть позначку в чекбоксі цього рядка та натисніть кнопку OK.
4
При необхідності знову додати помилково віддалене розширення файлу описані вище кроки теж доведеться виконати, якщо відображення повної назви цього об'єкта відключено в налаштуваннях. Потім клікніть по потрібному файлу правою кнопкою миші і виберіть рядок «Перейменувати». Перейдіть до крайнього праворуч символу назви (натисніть End), поставте крапку і наберіть потрібне розширення. Воно буде зафіксовано в імені файлу, коли ви натиснете клавішу Enter.
5
Для відновлення розширення, написання якого втрачено безповоротно, доведеться використовувати додаткові програми. Пізнати формат файлу можна, відкривши його код в шістнадцятковому редакторі - наприклад, в Cygnus Hex Editor (http://softcircuits.com/cygnus). Однак це вимагає деяких навичок роботи з кодом файлів. Інші програми намагаються зробити це в автоматичному режимі - спробуйте, наприклад, Windows File Analyzer (http://mitec.cz/wfa.html).